خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۹, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۲۱ ساعت ۱۸:۰۱:۲۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  از هفته آینده پلیس مجازی راه‌اندازی می ‌شود

از هفته آینده پلیس مجازی راه‌اندازی می ‌شود

از هفته آینده پلیس مجازی راه‌اندازی می ‌شود

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس مجازی هفته آینده ابتدا در تهران و تا یک سال آینده در کلانشهرها و تمام کشور راه‌اندازی می‌شود.

احمدی‌مقدم صبح امروز در حاشیه افتتاح ساختمان جدید فرماندهی نیروی انتظامی استان قم، در گفت‌وگو با خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: ما به قولمان عمل کردیم و در هفته آینده افتتاح پلیس فضای مجازی را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: پس از مصوبه هیئت دولت به نیروی انتظامی ما ماموریت خود را آغاز کرده و همکاران ما کار بررسی فضای مجازی را شروع کردند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فضای مجازی یک حوزه جدید است، خاطرنشان کرد: در این حوزه جرایم زیادی از جمله مداخله در حریم خصوصی مردم با وسعت بسیار زیاد می‌تواند رخ دهد که می‌طلبد نیروی انتظامی فعالیت بسیاری در این راستا انجام دهد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی جرایم بسیاری را در این فضا کشف کرده است، یادآور شد: ما اگر در این فضا تاخیر کنیم خسارات بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت.

احمدی ‌مقدم با بیان اینکه تمام تدابیر لازم در این راستا اتخاذ شده است، تصریح کرد: پلیس بین‌المللی کارگاه‌های آموزشی را در این راستا برگزار کرده است که مسئولان ما نیز در آنها حضور یافتند و همچنین از نزدیک از کشورهای مختلف بازدید کرده و با روند اجرایی کار آشنا شده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز همه ابعاد کار برای ما مشخص شده است و نیروی انتظامی از منابع انسانی خوبی نیز بهره می‌برد و همچنین ما از ظرفیت خوب دانشگاه‌ها و متخصصان نیز استفاده خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما در مرحله نخست پلیس فضای مجازی را در تهران راه‌اندازی خواهیم کرد ولی با برنامه‌ریزی منسجم تا یک سال آینده در کلانشهرها و سپس در تمام ایران پلیس فضای مجازی راه‌اندازی می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید