خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سایت مجذوبان نور برای دهمین بار فیلتر شد

سایت مجذوبان نور برای دهمین بار فیلتر شد

سایت مجذوبان نور برای دهمین بار فیلتر شد

خبرگزاری هرانا – پایگاه خبری دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی که با عنوان “سایت مجذوبان نور” فعالیت می‌کند، برای دهمین بار متوالی فیلتر شد.

به گزارش سایت مجذوبان نور، در ساعات بامدادی شنبه ۱٨ دی‌ماه، سایت خبری مجذوبان نور بدون اینکه هیچ شکایتی علیه محتوای آن اعلام شده یا اخطاری دریافت کرده باشد برای دهمین بار فیلتر شد و یک روز پس از آن یعنی یک‌شنبه ۱٩ دی ماه، ٨ وبلاگ پشتیبان آن نیز مورد فیلترینگ غیرقانونی قرار گرفتند.

مخابرات ایران در این اقدام که به طور محرز به دستور نهادهای امنیتی و اطلاعاتی صورت گرفته است، علاوه بر سایت و وبلاگ‌های پشتیبان در استان‌های کرمان، کرمانشاه،‌ مرکزی، زاهدان، مازندران، گیلان، گلستان و خراسان،‌ آن دو وب­سایت دیگر متعلق به دراویش نعمت‌اللهی گنابادی با نام‌های «مست یار» و «خمار مستی» را نیز فیلتر کرده است.

این سایت نوشته است “به نظر می‌رسد حوادثی که نیروهای امنیتی و انتظامی در روزهای اخیر بر دراویش گنابادی وارد کردند، از جمله دستگیری آقای محجوبی از مشایخ این سلسه و بازداشت چهار تن از دراویش گنابادی در حادثه اصفهان در این اقدام دولت بی‌تاثیر نبوده است.”

وقایع روزهای گذشته چنان نشان می‌دهد که حادثه اصفهان و تجمع ناگهانی و گسترده دراویش گنابادی سراسر کشور در مقابل زندان مرکزی آن شهر و حصول آزادی شیخ و برادران‌ ایمانی‌شان در کمتر از پنج ساعت، از سوی دولت به قدرت اطلاع‌رسانی دراویش تعبیر شده و پیرو این تحلیل ابتدایی و شتابزده، اقدام به فیلتر کردن پایگاه خبری مجذوبان نور و وبلاگ‌ها و وب­سایت‌های وابسته به آن کرده‌اند.

آدرس جدید مجذوبان نور  پایگاه خبری دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی

گفتنی است طی ماههای اخیر، دهها سایت خبری، تارنمای اطلاع رسانی و همچنین وبلاگ و وبگاه شخصی، مورد فیلترینگ و خروج از دسترس کاربران قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید