خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ ساعت ۱۳:۴۴:۳۵

    خانه  > اقلیت های دینی  >  پلیس امنیت: یک باند فعالیت های مسیحیان تبشیری در اراک متلاشی شد

پلیس امنیت: یک باند فعالیت های مسیحیان تبشیری در اراک متلاشی شد

پلیس امنیت: یک باند فعالیت های مسیحیان تبشیری در اراک متلاشی شد

خبرگزاری هرانا – به گفته پلیس امنیت عمومی، باند فعالیت های مسیحیت تبشیری مرکب از دو نفر مسیحی شاخه پروتستان به هویت معلوم و چند تن از افراد مسلمان (شیعه) در اراک متلاشی شد.

خبرگزاری آریا از رسانه های محافل نزدیک به حکومت ایران گزارش داد، با تلاش شبانه روزی عوامل اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی باند فعالیت های مسیحیت تبشیری مرکب از دو نفر مسیحی شاخه پروتستان به هویت معلوم و چندتن از افراد مسلمان(شیعه) در اراک متلاشی شد.
رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار آریا اظهارداشت : در راستای اخبار واصله مبنی بر تبلیغ آیین مسیحیت با حضور مبلغین مسیحی در قالب برگزاری آموزش گرامر زبان انگلیسی و فرانسه در منزل فردی با هویت (معلوم ) و در منازل افراد مسلمان در نقاط مختلف شهرستان اراک موضوع در دستور کار آن پلیس قرار گرفت.

سرهنگ احمدی گفت: با تلاش شبانه روزی عوامل اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت های مستمر محل و مکان تردد و برگزاری جلسات آنان، این افراد شناسایی که پس از جمع آوری مدارک و مستندات کافی از قبیل نرم افزار و کتب با هماهنگی مقام قضایی  سرانجام مبلغین مسیحی در حین برگزاری کلاس در پارک دانشجوی اراک در یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشدند. در این گزارش نام و یا اسامی دستگیرشدگان ذکر نشده است.

وی همچنین افزود : پس از انتقال متهمان به یگان پلیس امنیتی ، در بازرسی از اموال شخصی همراه آنان تعدادی کتاب انجیل کتاب مقدس، کتاب الف و سی دی های فیلم حضرت عیسی و فیلم مستند خدا محبت است، ۳ دستگاه تلفن همراه ۴ عدد کارت اعتباری سیبا و صادرات و بانک سامان، یک عدد فلاش مموری کشف و ضبط گردیده است.

رییس پلیس اطلاعات در خاتمه عنوان داشت:در ادامه تحقیقات، افراد مسلمان مرتبط با این باند نیز دستگیر و در بازرسی از منازل آنان مقادیر قابل توجهی کتاب انجیل و کتابهای آیین مسیحیت، و سی دی های تبلیغی از قبیل فیلم حضرت مسیح و مستند خدا محبت است  کشف و ضبط شد.

در پی انتشار این خبر از سوی برخی رسانه های حکومتی، سایت “محبت نیوز” ضمن تائید این مطلب از سوی گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران در اراک مطلع شد، که دو تن از نوکیشان مسیحی بنام “مجتبی” ۳۶ ساله و خانمی بنام “شهین” توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند که تاکنون خبری از  وضعیت این افراد در دسترس نیست. لازم به ذکر است طبق گزارشات رسیده خانم شهین ۵۰ ساله متاهل و مبتلا به بیماری دیابت نیز می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید