خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۹ ساعت ۲۱:۵۵:۴۲

    خانه  > سایر گروهها  >  سخنی با قاضی پرونده نسرین ستوده/ محمد مصطفایی

سخنی با قاضی پرونده نسرین ستوده/ محمد مصطفایی

سخنی با قاضی پرونده نسرین ستوده/ محمد مصطفایی

هر بار که می خواهم سکوت اختیار کنم و مطلب و یادداشتی در رابطه با احکام تکراری حبس های طویل المدت و اعدامهایی که به ناحق و بر خلاف قانون و ناروا علیه هم وطنانم در دادگاه انقلاب صادرمی شود ننویسم؛ مانعی فراهم می گردد و مجبور می گردم دست به قلم، نظر افرادی همچون شما را به نکاتی در مورد ظلمها و آنچه تحت عنوان احکام قضایی بر روی کاغذ می آورند جلب نمایم. این بار خطابم شمایید. شمایی که حکم محکومیت سنگین یازده سال حبس تعزیری و بیست سال محرومیت از شغل وکالت و بیست سال محرومیت از حقوق اجتماعی را برای همکارم خانم نسرین ستوده به اتهام دفاع از حقوق مظلومین و با عناوین اقدام علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و غیره صادر نموده اید.

 

جناب آقای پیرعباسی
شما قاضی دادگاه خانواده بودید، به پرونده های خانواده رسیدگی می کردید. خصومت خانواده را حل و فصل می نمودید که به دلیل ارتباطات عمیقی که با وزرات اطلاعات و بیت رهبری داشتید قدرتی به دست آوردید که هر کس را یارای به دست آوردن این قدرت نبوده است. برمسند قضاوت در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب به اصطلاح اسلامی نشستید و حاکم یکی از شعبات ترویج کنند ظلم و ستم در دستگاه قضایی شدید. پس از انتخابات و اتفاقاتی که پیرامون انتخابات، به دلیل تقلبهای گسترده ای که رخ داد، قضاوت پرونده های بازداشت شدگان سیاسی را به عهده گرفتید و با اذن مامورین وزارت اطلاعات به صدور حکم به محکومیت مخالفین دولت و معترضین به نتایج انتخابات و هر آنکس که به نوعی در راهپیمایی های پس از انتخابات شرکت کرده بود پرداختید.

جناب آقای پیرعباسی
شما به خوبی و بهتر از هر کس می دانید که آنانی که محکوم نموده اید بی گناه هستند و خود بارهای ماذن بودن خود را لااقل به اینجانب و در زمانی که به شعبه شما رفت و آمد می کردم اعلام کرده اید. بارها خواسته اید که از قضاوت دست بردارید ولی اجازه چنین عملی به شما داده نمی شد و با خواست مامورین اطلاعات وسپاه و بیت رهبری قلم بر محکومیت بی گناهان زدید. شما انسانهای بسیاری را که در زندانهای استان تهران چشم به قلم شما دوخته بودند تا از چنگال مامورین اطلاعات رها شوند را محکوم کرده و نگذاشتید عدالت از چنگال ظلم و جور و ستم رها شود و وسیله ای برای مامورین امنیتی شدید. چنان با ساز و نواز مامورین اطلاعات رقصیدید که هیچ رقصنده ای را یارای چنین رقصی نبود. البته بوده اند ظالم تراز شما همچون قاضی مقیسه و صلواتی و احمدزاده که خوب با ساز و نواز مامورین اطلاعات خود را وفق می دادند ولی شما با پنبه سر می بریده اید.

جناب آقای پیر عباسی
سئوالاتی بر ذهنم مشغول بود که بارها خواستم به شما از نزدیک بگویم ولی این امکان توسط آقای ستاری مدیر دفتر شما و سرباز حلقه به گوش وزارت اطلاعات فراهم نشد و به دلایلی تصمیم به خروج از کشور گرفتم. همیشه ذهنم مشغول این بود که چطور شبها سر به بالین می گذارید و می خوابید؟ آیا تا کنون ناله های کودکان آنانی که محکوم کرده اید را شنیده اید؟ آیا صدای ناله های همسر بازداشت شدگان توسط وزارت اطلاعات را شنیده اید؟ آیا شنیده اید که مادری، پدری، همسری، فرزند صغیری و دختر و پسر دم بختی که تنها برای یک دقیقه دیدن عزیزان خود چه التماس ها می کنند و چه ضجه ها می کشند؟ مطمئن هستم که دیده اید. ولی اطمینان دیگرم این است که شما دارای جنون هستید مجنونی که با صدور چنین احکامی لذت برده و قهقهه می زنید بر ناله های نزدیکان اسیرانتان شاد هستید اگر نبودید به نگاههای مظلومانه فرزندان نسرین ستوده که ماههاست برای دیدن مادرشان چشم به در دوخته اند پاسخ انسان دوستانه ای می دادید و آنان را محروم از ملاقات و در آغوش کشیدن مادرشان نمی کردید.

آقای پیرعباسی
به خدا قسم شما هیچ اعتقادی به روز قیامت و روز جزا نداشته و ندارید. شما نمی دانید که خدا کیست و آفریننده چیست. اگر کوچکترین ذره ای اعتقاد به روز قیامت و خدا داشتید که ندارید مبادرت به صدور چنین احکامی علیه هم نوعان خود نمی نمودید. احکام حبس های یک تا سی ساله، محرومیت های سنگین از حقوق اجتماعی، عدم ملاقات، حبس در زندانهای دور افتاده و اعدام، احکامی نیست که در امور کیفری بتوان به راحتی و بدون پشتوانه ادله محکمه پسند صادر کرد آنهم در جایی که متهمان همگی تحت شکنجه های روحی و روانی و جسمی قرار می گیرند. اما شما چنین احکامی را بدون هیچ توجهی به عواقب آن صادر می کنید و دل حاکمان قدرتی که حاضرند مادر و فرزند خود را برای حفظ قدرت موقتی قربانی کنند و دل حاکمانی که به دوستان و یاران خود رحم نمی نمایند را شاد و خشنود می کنید.

آقای پیرعباسی
دیر است بگویم دست از اعمال و جنایت هایی که می زنید بر دارید چرا که هزاران نفر را به ناحق محکوم و محروم نموده اید و آخرین پرونده هایی است که شما قضاوت آن را به عهده می گیرید. اما مطمئن باشید آه و ناله محکومین و خانواده آنها هرگز نخواهد گذاشت که آرام گیرید و بدانید که ظالمان در هر لباسی حتی لباس مذهب و دین و اسلام، نابود خواهند شد. می دانم که این نوشته از طریق سایتهای خبری و بولتن های محرمانه وزارت اطلاعات به نظرتان خواهد رسید و باز هم شرم نخواهید کرد. اما نوشتن این مطالب را که اندک نکات حبس در گلویم بود بر حسب وظیفه می نگارم تا شاید اندکی تامل کنید و از خواب غفلت بیدار شوید و شرم کنید.

 

محمد مصطفایی ـ وکیل دادگستری

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید