خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۹ ساعت ۸:۴۰:۳۷

    خانه  > اقلیت های دینی  >  جمهوری اسلامی همچنان مقام دوم در صدر لیست جفا بر مسیحیان

جمهوری اسلامی همچنان مقام دوم در صدر لیست جفا بر مسیحیان

جمهوری اسلامی همچنان مقام دوم در صدر لیست جفا بر مسیحیان

خبرگزاری هرانا – خطرناک ترین کشور ها برای مسیحیان به یقین کشور های اسلامی هستند.در لیست ۲۰۱۱ کشور های جفا کننده بر مسیحیان، جمهوری اسلامی همچنان مقام خود را در رتبه دوم جهان حفظ کرد.

به گزارش محبت نیوز، به نقل از سازمان “درهای باز” (سازمانی که حامی کلیسا های جفا دیده در سراسر جهان است) ، کره شمالی برای نهمین سال متوالی مکان نخست این جدول را به خود اختصاص داد. اما هشت کشور دیگر از این لیست کشورهایی با اکثریت مسلمان هستند. ایران ، افغانستان ، عربستان سعودی و سومالی نیز به ترتیب در رده های دوم تا پنجم جای گرفتند.
دکتر “کارل مولر” رئیس و مدیر اجرایی سازمان “درهای باز” گفت: جفا بر مسیحیان در مکان هایی مثل عراق رشد قابل توجهی داشته است بطوری که عراق با پرشی ۹ پله ای از رتبه هفدهم به رتبه هشتم این لیست انتقال یافت.

مولر گفت: جهش ۹ پله ای عراق در این لیست بیشتر بخاطر این است که جامعه مسحیان این کشور مورد هدف تندرو های اسلامی در نزاع های حزبی قرار گرفته اند. القاعده امسال در وبسایت خود بیان کرد که مسیحیان هدف های بحق جهاد کنندگان هستند. ما قلع و قمع کردن مسیحیان در سراسر عراق را “مذهب کشی” می نامیم.

بلافاصله پس از اینکه این لیست منتشر شد ، دولت اوباما گفت: افزایش حملات علیه مسیحیان در آفریقا و خاورمیانه بسیار نگران کننده است.

دپارتمان دولتی ایالات متحده حملات اخیر به مسیحیان و کلیسا های عراق ، مصر و نیجریه را محکوم کرد و از دول این کشور ها خواست تا عاملان این حملات را مجازات کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید