خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۹, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ ساعت ۱۸:۳۵:۴۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی به دو سال زندان محکوم شد

هرانا؛ سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی به دو سال زندان محکوم شد

هرانا؛ سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی به دو سال زندان محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی از سوی قاضی حسن زاده، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اتهام این فعال دانشجویی آذربایجانی تشکیل گروه غیر قانونی گلجک، ارتباط با افراد معاند نظام، شرکت در مراسمات تجزیه طلبی و سخنرانی در آن قید شده است. شاکی سیامک میرزایی گزارشات اداره اطلاعات می باشد.

سیامک میرزایی فعال دانشجویی دانشگاه رشت عصر روز شنبه ۱۷ مهر ۸۹ در منزل پدری اش در شهر پارس آباد مغان بازداشت شده بود. به گفته نزدیکان خانواده میرزایی٬ ماموران امنیتی هنگامی که وی برای دیدار با خانواده از دانشگاه رشت به منزل پدریش در پارس آباد مغان آمده بود وی را بازداشت کرده اند.

میرزایی پیش از این نیز در اردیبهشت ۸۹ بازداشت و با ضمانت ۱۵ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.دادگاه این فعال دانشجویی ۱۰ مهر ۸۹ در دادگاه انقلاب اردبیل برگزار شد.

میرزایی دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی تولیدات دامی دانشگاه رشت است و در کنکور ورودی مقطع فوق لیسانس دانشگاههای دولتی ایران سال ۸۹ ستاره دار شده و از ورود به دانشگاه محروم شده بود

انتخابات دور دهم ریاست جمهوری در ایران و اعتراضات مردمی بعد از آن فرا آمدن  بحث ” مساله ملی ” ، هویت ملی و موضوع حقوق اقوام و ملیتها را موجب گردید ، پراکندگی جغرافیایی اعتراضات بعد از انتخابات به ویژه بر اهمیت این موضوع افزود و حقوق فرهنگی اقوام و ملیتها به یکی از سرفصلهای مباحث رهبران معترضان و کنشگران سیاسی تبدیل گردد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید