خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۷ دی ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۷ ساعت ۱۲:۰۵:۰۶

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه ی رضا شریفی بوکانی به برهم صالح نخست وزیرحکومت اقلیم کردستان عراق

هرانا؛ نامه ی رضا شریفی بوکانی به برهم صالح نخست وزیرحکومت اقلیم کردستان عراق

هرانا؛ نامه ی رضا شریفی بوکانی به برهم صالح نخست وزیرحکومت اقلیم کردستان عراق

خبرگزاری هرانا – رضا شریفی بوکانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که دادگاه انقلاب به تازگی حکم سنگین ۳۰ سال و شش ماه حبس را برای وی صادر کرده است، به مناسبت سفر برهم صالح، نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق به همراه هیأت همراه، نامه ای را از درون زندان نگاشته است و از این مقام سیاسی در کردستان عراق طلب یاری نموده است.

متن نامه ی مذکور که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا” قرار گرفته است عینا در زیر می آید:

جناب آقای دکتر “برهم صالح”، نخست وزیر محترم حکومت اقلیم کردستان؛

با سلام و احتراما اینجانب فعال سیاسی کرد رضا شریفی بوکانی، که در اوایل سال جاری به اتهام جاسوسی و تبلیغ علیه امنیت نظام و عضویت در یکی از احزاب کردی دستگیر شده ام؛ قصد دارم که با توجه به سفر شما به تهران در مورد موضاعات مهمی با شما صحبت کرده و از جنابعالی طلب یاری نمایم.

اینجانب در دوران بازداشت تحت شدیدترین فشارهای روحی و جسمی قرار گرفته ام. صد روز در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و ۲۵ روز هم در بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران تحت بازجویی های شدید و غیرمتعارف قرار داشته ام. هم اکنون نیز نزدیک ۹ ماه است که در زندان رجایی شهر کرج و تحت فشارهای فزاینده روحی ناشی از آن به سر می برم.

جناب آقای دکتر برهم صالح، نخست وزیر محترم اقلیم کردستان؛

هم اکنون زندانیان سیاسی کرد بیشماری در ایران وجود دارند که اکثرا در زندان های سنندج، ارومیه، مهاباد، اوین و رجایی شهر نگهداری می شوند و عده ای از آنان محکوم به اعدام هستنند و برخی دیگر هم به حبس های سنگینی محکوم شده اند. در ایران حقوق زندانیان سیاسی و خصوصا زندانیان سیاسی کرد به هیچ وجه رعایت نمی شود و ایشان تحت فشارهای روحی فراینده ای قرار می گیرند. این در حالیست که تنها گناه ما زندانیان سیاسی کرد حفاظت و دفاع از ملیت و قومیت کرد بوده است.

شماها همان ها بودید که سالیان سال با رژیم بعثی عراق مبارزه کردید و از حق و حقوق ملت کردستان در عراق دفاع نمودید و ثمره ی آزادی و دموکراسی را در کردستان عراق پیاده کردید. اینک ما همچون شما برای دفاع و حمایت از ملت ایران و خصوصا قومیت ملت کرد مبارزه کرده ایم و البته دائما تحت فشار ظالمانه ی نیروهای امنیتی هستیم.

لذا با توجه به توضیحات فوق و با توجه به شرایط بد روحی و روانی ناشی از بازداشت های غیرقانونی و اوضاع نابه سامان خانواده های زندانیان سیاسی کرد در ایران خصوصا مادران داغدار و عزیز ما که هر روز پاسخ های غیرانسانی از مسئولان تحویل می گیرند؛ از جنابعالی به عنوان نخست وزیر منتخب حکومت اقلیم کردستان تقاضا دارم در سفر آتی خود به تهران به وضعیت زندانیان سیاسی کرد رسیدگی نموده و به خانواده هایی که چشم انتظار باخبر شدن از وضعیت کنونی فرزندان خود و یا چشم انتظار آزادی ایشان هستند، کمک کنید. این کمک و یاری شما باعث می شود که به حقوق ابتدایی زندانیان سیاسی کرد که توسط حکومت ایران زیرپا گذاشته می شود، رسیدگی شود.

بی نهایت از زحمات شما سپاسگذاریم

باتشکر فراوان

رضا شریفی بوکانی

زندان رجایی شهر کرج، بند ۲

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید