خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ ساعت ۱۴:۵۶:۳۰

    خانه  > فرهنگی  >  رئیس سازمان بسیج مستضعفین خواهان “قیام” علیه علوم انسانی شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خواهان “قیام” علیه علوم انسانی شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خواهان “قیام” علیه علوم انسانی شد

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان بسیج مستضعفین در یک سخنرانی برای اساتید دانشگاهها بشکلی باور نکردنی مدعی شد که اگر قرار است علوم انسانی را تغییر دهیم و “کتب ضاله” از دانشگاههای کشور برچیده شود، باید علیه علوم انسانی “قیام کرد”!

سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، این گفته های حیرت آور را شب گذشته در قرارگاه مرکزی اهواز برای گروهی از روسا و اساتید دانشگاههای استان تهران و البرز جهت بازدید مناطق عملیاتی جنوب کشور به استان خوزستان سفر کرده بودند، گفته است.

وی افزوده است در” دوران جنگ تحمیلی” زنان و مردان قیام کردند و “مسائل حل نشدنی را حل کردند” و سپس مدعی شد که مشکلات امروز سخت تر از مشکلات دیروز نیست و با همانند سازی مشکلات جنگ با عراق و مشکلات امروزی که به عقیده او تحول در علوم انسانی است ، خواهان “جهاد ” برای حل این مشکل شد.

به گزارش رادیو فرانسه، در توضیحاتی حیرت آور، سردار نقدی یادآوری کرد که رهبر جمهوری اسلامی خواهان این شده است که ایران “مرجع علمی جهان شود” و سپس به ارائه رهنمود برای تحقق شعار رهبری پرداخت. او توضیح داد که اگر کسی در سراسر جهان می خواهد علم را بیاموزد، “باید به فراگیری زبان فارسی اقدام کند”.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنرانی اش برای روسا و اساتید دانشگاهها توضیح داد که برای “جهاد ” بقصد تحول علوم انسانی باید “روزانه هجده ساعت مطالعه کرد” و از شهری به شهر دیگر برای آموختن در سفر بود.

فرمانده بسیج مستضعفین در این سخنرانی اعجاب انگیز که درست در مقابل اساتید دانشگاه انجام می شد اظهار داشت که متاسفانه “کسانی که مراکز علمی و دانشگاههای کشورمان را طراحی و معماری کرده اند” افراد غرب زده هستند. او مدعی شد که برای “شکسته شدن این طلسم ها” بسیج باید در عرصه های علمی حرکت کند و گره ها وشکلات را باز کند.

سردار نقدی که در بخشی از سخنانش کتاب های درسی علوم انسانی در دانشگاههای کشور را ” کتب ضاله” نامیده بود، در همین سخنرانی به افراد “سیاه کار و دغل بازی” اشاره کرد که اکنون “مسائلی بی معنی را با عنوان علم کنار هم می چسبانند”. او البته توضیح نداد که این سیاهکاران نویسنده کتب ضاله چه کسانی هستند.

سردار پاسدار در بخش دیگری از سخنرانی اش، علوم سیاسی در دانشگاههای کشور را با معادل آن در عربستان و اسرائیل مقایسه کرد و با توجه به همانندی آنها پرسید که که با این علوم سیاسی می شود فرمایشات رهبری را پیاده کرد؟
سردار نقدی بلافاصله جواب داد که در این صورت “مطمئناً دراین راه شکست می خوریم”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید