خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درخواست دولت هلند از دولت ایران درباره پرونده زن ایرانی- هلندی

درخواست دولت هلند از دولت ایران درباره پرونده زن ایرانی- هلندی

درخواست دولت هلند از دولت ایران درباره پرونده زن ایرانی- هلندی

خبرگزاری هرانا – وری روزنتال، وزیر خارجه هلند، روز چهارشنبه در بیانیه ای از دولت ایران خواست تا جزئیات بیشتری درباره پرونده یک زن ایرانی- هلندی که در تظاهرات روز عاشورای سال گذشته دستگیر شده، اما به گفته دخترش دادگاه وی را به اتهام قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرده، ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در بیانیه وزیر خارجه هلند تصریح شده وقتی دختر خانم بهرامی به یک رادیوی هلندی گفته است مادرم به اعدام محکوم شده است، «بسیار نگران» شده است.

 

زهرا بهرامی در جریان تظاهرات اعتراضی روز عاشورا سال در دیماه سال ۸۸ دستگیر شده است.

به گزارش رسانه های خبری هلند، حکم «اعدام» خانم بهرامی روز یک‌شنبه صادر شده‌است اما به خاطر وادار کردن وکیل او به سکوت، این خبر تازه به مقام‌های هلندی رسیده‌است.

وزارت خارجه هلند و سفارت هلند در تهران در ماه‌های اخیر تلاشهای زیادی کرده‌اند تا بتوانند به پرونده زهرا بهرامی کمک حقوقی کنند.

اما به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت ایران تاکنون به دیپلمات‌های هلندی در تهران اجازه نداده است تا با این شهروند ایرانی-هلندی دیدار کنند. ایران تابعیت هلندی خانم بهرامی را به رسمیت نمی‌شناسد.

وزیر خارجه هلند در بیانه خود از ایران خواسته است با ارائه اطلاعات، «فرصتی برای مشاوره کنسولی، و دادگاهی عادلانه» را برای خانم بهرامی فراهم کند.

به آسوشیتدپرس، بنفشه نایب‌پور فرزند خانم بهرامی در گفت‌وگوی تلفنی با یک رادیوی هلندی گفته است که مادرش روز یکشنبه به اعدام محکوم شده است.

بنفشه  نایب‌پور گفته‌است :«خرد شده ام. نمی دانم مادرم چه کار اشتباهی انجام داده؟ نمی توانم بفهم چرا.»

وی همچنین گفته است مادرش احتمالا تا دو ماه دیگری به اتهام وابستگی به یک گروه مسلح بار دیگر محاکمه و به حکم اعدام دیگری محکوم خواهد شد.

در همین حال، برخی از رسانه های خبری در ایران از بنفشه عرفانی به عنوان دختر زهرا بهرامی نام برده اند.

بنا بر گزارش های وب سایت خبری حامی حقوق بشر، زهرا بهرامی، ۴۵ ساله و دارای دو فرزند، که حدود بیست سال پیش به هلند مهاجرت کرده متهم به عضویت در « انجمن پادشاهی ایران و به همراه داشتن نیم کیلو کوکائین» است.

طبق این گزارش نسرین ستوده گفته است که اتهام زهرا بهرامی «عضویت در انجمن پادشاهی ایران و به همراه داشتن نیم کیلو کوکائین به هنگام دستگیری است.».

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید