خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۹, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ ساعت ۲:۵۰:۰۶

    خانه  > فرهنگی  >  تاریخ شفاهی ادبیات مدرن ایران مجوز نگرفت

تاریخ شفاهی ادبیات مدرن ایران مجوز نگرفت

تاریخ شفاهی ادبیات مدرن ایران مجوز نگرفت

خبرگزاری هرانا – تاریخ شفاهی، مجموعه گفتگو های محمد علی سپانلو شاعر توانای ایرانی که بیش از شصت کتاب منتشر کرده است از سوی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی مجوز چاپ نگرفت.

سری تاریخ شفاهی، مجموعه گفت‌وگوهایی است که به بررسی زندگی، آثار و روابط و زندگی شخصی نویسنده‌ها و شاعران بزرگ ایران می‌پردازد. دبیر این سری کتاب‌ها محمدهاشم اکبریانی، شاعر و داستان‌نویس است. از این سری که در نشر ثالث منتشر می‌شود، مجلدهای متعددی به چاپ رسیده است اما مجلد مربوط به زندگی و آثار محمدعلی سپانلو در ارشاد متوقف شده است.
شاعر شهر تهران، درباره‌ی این کتاب به ایلنا می‌گوید: کتاب، متشکل از گفت و گوهایی با من است که از خصوصی‌ترین خاطره‌هایم تا گفت‌وگوهایم با شخصیت‌های بزرگ ادبیات جهان را دربرمی‌گیرد. گفت و گو با لویی آراگون، آگاتا کریستی، نجیب محفوظ و چند نویسنده‌ی بزرگ دیگر در این کتاب گنجانده شده است. خاطراتی هم از شاعران بزرگی همچون شاملو، اخوان، رویایی و منوچهر آتشی و دوستان نزدیک من در کتاب آورده شده است.

او ادامه می‌دهد: یک نمایشنامه از آلبر کامو به نام عادل‌ها هم در ارشاد دارم. جالب است که چاپ نهم این نمایشنامه در ارشاد خوابیده است ولی همین نمایشنامه با ترجمه‌ی مترجم دیگری منتشر شده است. کتاب‌های دیگری هم در ارشاد دارم. یک نمایشنامه از هلن سیکسو، یک نمایشنامه‌ از کامو به نام شهروندان و ترجمه‌ای از یکی از آثار گراهام گرین به نام مقلدها. این ترجمه هم چاپ چهارمش در ارشاد مانده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید