خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بیش از شصت تن از شهروندان مسیحی در ایران بازداشت شدند

هرانا؛ بیش از شصت تن از شهروندان مسیحی در ایران بازداشت شدند

هرانا؛ بیش از شصت تن از شهروندان مسیحی در ایران بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا –   آقای تمدن روز سه شنبه ۱۴ دی در یک سخنرانی در تهران، مسیحیان تبشیری را که در ایران فعالیت می کنند جریانی “فاسد و منحرف” خواند که افکار خود را “از طریق محافل فرهنگی که در انگلیس دایر است” ترویج می کند.

آقای تمدن توضیح بیشتری در مورد تعداد بازداشت شدگان و هویت آنها نداد، اما اقدامات آنها را مصداق “تهاجم فرهنگی دشمن” خواند.

 

در ماههای گذشته گزارش هایی از محکومیت برخی مسیحیان که از اسلام به مسیحیت گرویده بودند در برخی شهرهای ایران منتشر شده بود، اما مقامات ایران این گزارش ها را تأیید یا تکذیب نکردند.

مسیحیان تبشیری یا اوانجلیست، گروهی از مسیحیان هستند که عقاید دینی خود را بین غیرمسیحیان تبلیغ می کنند.

آقای تمدن همچنین گفت که در داخل ایران فعالیت هایی صورت می گیرد که به منزله افتادن در دام “تهاجم فرهنگی” است.

خبرگزاری هرانا پیشتر اعلام داشت همزمان با ایام کریسمس تولد عیسی مسیح و سال نو میلادی ماموران امنیتی اطلاعات تا کنون در اقدامی هماهنگ و سازمان یافته شماری از نوکیشان مسیحی ساکن تهران و شهرستانها را بطور جداگانه در منازلشان بازداشت نمودند که تا کنون از وضعیت و محل نگهداری آنان اطلاعی دقیقی در دست نیست.

همچنین از سوی منابع غیر رسمی  گفته شده افرادی که تاکنون به وزارت اطلاعات احضار و یا توسط ماموران لباس شخصی در منازلشان بازداشت شده اند تاکنون بیش از ۶۰ نفر بوده اند. بازداشت شدگان عموما از تهران و برخی شهرهای ایران گزارش شده است که بر خی از این افراد پس از بازجویی و تعهد موقتا آزاد شده اند.

جامعه بزرگ مسیحیان ایران در روزهای کریسمس و سال نوی میلادی امسال زیر فشارهای  زیادی از سوی مقامات امنیتی جمهوری اسلامی  قرار گرفته است . سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در مورخه( ۱۹ اکتبر ۲۰۱۰) در سفر اخیرش به شهر مذهبی قم ایشان برای اولین بار در سخنرانی های خود نسبت به رشد و گسترش کلیساهای خانگی هشدار داد .

ایشان این موضوع را بخشی از توطئه به گفته او دشمنان انقلاب اسلامی خواند . تاکنون پس از این سخنان رهبر جمهوری اسلامی برخورد از سوی ماموران و دستگاههای قضایی جمهوری اسلامی تشدید و شکل سازمان یافته تری به خصوص نسبت به نوکیشان مسیحی که از زمینه اسلام هستند شکل گرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید