خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  فریده غیرت: اتهام های جعفر پناهی هنوز مشخص نشده است

فریده غیرت: اتهام های جعفر پناهی هنوز مشخص نشده است

جعفر پناهى، کارگردان سینمای ایران، روز سه شنبه به قید وثیقه اى ۲۰۰ میلیون تومانى از زندان آزاد شد. در پى اعتصاب غذاى جعفر پناهى در زندان اوین، دادستان تهران روز پنج شنبه در زندان با او ملاقات کرد.

جعفر پناهى، فیلمساز ایرانى دهم اسفندماه گذشته در منزلش در تهران بازداشت شد. بازداشت او، اعتراض هاى گسترده اى را در داخل و خارج از ایران به دنبال داشت.

فریده غیرت، وکیل جعفر پناهى، شامگاه سه شنبه در گفت و گو با رادیو فردا مى گوید که هنوز پرونده موکلش را ندیده است.

به دنبال اطلاعیه اى که از دادستانى صادر شد مبنى بر آزادى آقاى پناهى، البته از دو روز قبل هم اقداماتى انجام شده بود، ایشان بعد از ظهر با سپردن وثیقه از زندان حول و حوش ساعت سه و نیم چهار بود که آزاد شدند. حالشان هم خوب است. دکتر معاینه کرد. حالشان خوب است. الان هم در حال استراحت اند.

اعتصاب غذاى آقاى پناهى در زندان اوین تا چه حد بر آزادى ایشان تاثیر داشت؟

ایشان اعتصاب که کردند نظرشان را به مقامات قضایى اعلام کردند. خواسته هایشان را اعلام کردند. و خوب، طبعا هم این طور به نظر مى آید که مقامات قضایى هم یا اصولا نظام هم با اینکه کسى این طورى دچار اعتصاب غذا و ناراحتى شود، موافق نباشد و شرایط ایشان را پذیرفتند.

شرایط ایشان هم شرایط سنگین و حادى نبود. ایشان مى خواستند با وکیل و خانواده خود ملاقات کنند و فعلا آزاد شوند. این سه شرط را هم دادستانى و مقامات قضایى پذیرفتند.

مشخص شده که دادگاه آقاى پناهى چه زمانی برگزار می شود؟

خیر. دادگاه هنوز مشخص نشده. اصلا شعبه اش هنوز مشخص نیست و زمانش هم مشخص نشده. در نتیجه راجع به پرونده ایشان، اتهام شان و کیفرخواست و زمان دادگاه هیچگونه اطلاعى فعلا نداریم تا بعد مشخص شود.

یعنى حتى اتهامات آقاى جعفر پناهى تاکنون مشخص نشده است؟

نه. هنوز نمى دانیم.

خود ایشان هم در جریان چیزى نیست؟

من از وی نپرسیدم. یک ملاقات کوتاه روز پنجشنبه با ایشان داشتم ولى راجع به اتهامات شان صحبتى نکردیم. اتهامات ایشان را یا باید از خودشان پرسید یا در پرونده، آنچه که منعکس است. پرونده را من هنوز ندیده ام.

شامگاه سه شنبه پس از آزادى، شما موفق نشدید با ایشان تماس داشته باشید؟

ایشان را هنوز ندیده ام. براى اینکه به هر حال یک مقدار مسائل خانوادگى و اینها بود و موفق به دیدارشان نشده ام. آرزو مى کنم نه تنها آقاى پناهى که آمدند بیرون و مورد توجه همه هستند، همه زندانیان آزاد شوند و بیایند سر زندگى شان.

 

مصاحبه از الهه روانشاد

منبع: رادیو فردا

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید