خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای چهار فعال آذربایجانی در زندان اردبیل و فشار مسئولین زندان بر آنها

اعتصاب غذای چهار فعال آذربایجانی در زندان اردبیل و فشار مسئولین زندان بر آنها

خبرگزاری هرانا – ودود سعادتی، بهروز علیزاده، علی عباسی و رحیم غلامی زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل از روز شنبه ۲۲ اسفند ۸۸ در اعتراض به فشارهای وارده از سوی رئیس زندان و تضییع حقوق اولیه شان دست به اعتصاب غذا زده اند.
به گزارش ساوالان سسی، ماموران اداره اطلاعات اردبیل در روزهای اخیر با مراجعه به زندان اردبیل از این فعالین خواسته اند با نوشتن توبه نامه زمینه آزادی خویش را فراهم آورند. بدنبال مخالفت زندانیان سیاسی آذربایجانی با خواسته ماموران امنیتی، مسئولین زندان اردبیل فشار بر این زندانیان را افزایش داده اند.

منابع موثق از زندان اردبیل خبر می دهند مسئولین زندان ضمن ممانعت از تماس تلفنی این چهار زندانی سیاسی آذربایجانی با خانواده، موی سر این زندانیان سیاسی آذربایجانی را با حالتی تحقیر آمیز کچل کرده و با وارد کردن فشارهای مختلف روحی و روانی سعی در آزار و اذیت این زندانیان دارند.
چندی پیش نیز مسئولین زندان با انتقال زندانیان خطرناک و ضرب و شتم فعالین آذربایجانی به دست این زندانیان و توهین به افکار آنها این چهارزندانی سیاسی را تحت فشار قرار داده بودند.
فشار و آزار و اذیت زندانیان سیاسی آذربایجانی و عدم اعطای مرخصی به این زندانیان در حالی صورت می گیرد که بر طبق آئین نامه اجرایی سازمان زندانها و قوانین ایران مسئولین قضایی وظیفه رسیدگی به مشکلات روحی و جسمی و محافظت از زندانیان را بر عهده دارند و شرع اسلام نیز حقوق زندانیان را به رسمیت شناخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید