خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۳ ساعت ۶:۱۴:۰۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه شیوا نظر آهاری به تعویق افتاد

دادگاه شیوا نظر آهاری به تعویق افتاد

خبرگزاری هرانا – دادگاه شیوا نظرآهاری، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر که قرار بود صبح روز دوم خرداد ماه در شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شود، به تعویق افتاد.

به گزارش کلمه، شیوا نظرآهاری صبح یکشنبه برای حضور در دادگاهش از بند ۲۰۹ اوین به دادگاه انقلاب در خیابان معلم تهران منتقل شد. در ساعت مقرر وکلای مدافع نظرآهاری دکتر محمد شریف و افروز مغزی نیز در دادگاه حضور یافتند و لایحه ی دفاعیه خود را به دادگاه ارائه کردند.

قاضی پیرعباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با اطلاع از این موضوع که شیوا نظرآهاری علاوه بر پرونده ای که قرار است در این شعبه مورد رسیدگی قرار گیرد، پرونده  ی دیگری نیز در دادگاه دارد که پس از ماه ها هنوز به آن رسیدگی نشده است، پیشنهاد تجمیع پرونده ها را داد.

این پیشنهاد که از سوی قاضی پیرعباسی به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده نظرآهاری مطرح و رفع بالاتکلیفی وی مطرح شد، مورد استقبال وکلای مدافع قرار گرفت.

پیرعباسی طی تماس با بخش های مختلف دادگاه و هم چنین با مسوولان بند ۲۰۹ اوین خواستار ارسال فوری پرونده پرونده به شعبه ۲۶ شد.

شیوا نظرآهاری، فعال حقوق کودکان کار، عضو کمپین یک میلیون امضا و از دانشجویان محروم از تحصیل می‌باشد که در جریان ناعتراضات مردمی به نتایج انتخابات دوره ی دهم ریاست جمهوری، روز یک شنبه، ۲۴ خرداد ماه ۸۸، توسط نیروهای اطلاعاتی در محل کار خود بازداشت شد و در اول مهرماه سال گذشته با تودیع قرار وثیقه ی ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزد شد. وی مجددا در تاریخ ۲۹ آذرماه در حالیکه عازم قم برای شرکت در مراسم تشییع آیت الله منتظری بود، بازداشت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید