خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۹, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۰ ساعت ۱۲:۰۱:۱۰

    خانه  > زندانیان  >  محمد نوری زاد پس از ضرب شتم شدید از سوی عوامل امنیتی، دست به اعتصاب غذای کامل زد

محمد نوری زاد پس از ضرب شتم شدید از سوی عوامل امنیتی، دست به اعتصاب غذای کامل زد

خبرگزاری هرانا – پس از آنکه ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند، در اعتراض به این عمل وی دست به اعتصاب غذای کامل زده است.

به گزارش کلمه، روز سه شنبه ۲۸ اردی بهشت ماه محمد نوری زاد را به بهانه ی هواخوری از سلول خارج کرده اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و به قصد کشت او را کتک زده اند؛ به طوریکه ضربه شدیدی که به سر او وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است. بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است.

نوری زاد بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می برد. وی به خانواده ی خود اعلام کرده اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند.

هم چنین نوری زاد پس از ضرب و شتم از سلول دو نفره اش دربند ۲۴۰ به دخمه ای بی نور و بدون جریان هوا و همچنین سرویس بهداشتی منتقل شده است.

محمد نوری زاد سه نامه به رهبر و هم چنین رئیس قویه قضائیه نوشته بود که آنها را در وبلاگش منتشر کرد و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رئیس قویه قضائیه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می برد. وی چهارمین نامه ی خود به رهبری نظام جمهوری اسلامی را از داخل زندان اوین نوشت.

گفتنی است دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید