خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ دو فعال آذربایجانی به انفرادی زندان تبریز منتقل شدند

هرانا؛ دو فعال آذربایجانی به انفرادی زندان تبریز منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – دو تن از فعالین مدنی بازداشتی در خردادماه سالجاری پس از اتهام بازجویی ها از سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به انفرادی زندان تبریز منتقل شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران(هرانا)، آیت مهرعلی بیگلو و دکتر لطیف حسنی دو تن از فعالین آذربایجانی در پی اتمام بازجویی ها به سلولهای انفرادی بند ویژه زندان تبریز منتقل شدند.

 

همسر دکتر حسنی در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن اعلام این خبر گفت همسرش در طول دوران بازداشت به مدت نامعلومی در اعتصاب غذای طولانی بسر برده و شرایط جسمی نامناسبی دارد.

وی هم چنین خاطرنشان کرد تاریخ دادگاه وی و آیت مهر علی بیگلو تا کنون مشخص نشده است، این در حالی است که محاکمه ۱۲ تن از بازداشت شدگان در ۱۱ دی ماه برگزار خواهد شد.

دکتر لطیف حسنی در  سوم خرداد ۸۹ در کرج دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز انتقال داده شد، وی دارای دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه باکو و مدرس مؤسسات عالی  و دبیرستانهای کرج از فعالین سرشناس مدنی است که در دوره اخیر انتخابات شورای شهر در شهر کرج اعلام کاندیداتوری نموده بود که توسط  شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

آیت مهرعلی بیگلو فعال سابق دانشجویی آذربایجان ظهر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ٨۹ در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و به اطلاعات تبریز منتقل شد وی مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز و فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید