خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۲۰ ساعت ۱۷:۱۹:۲۶

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مراجعه ماموران امنیتی برای بازداشت اشکان ذهابیان از فعالان دانشجویی

مراجعه ماموران امنیتی برای بازداشت اشکان ذهابیان از فعالان دانشجویی

خبرگزاری هرانا – اشکان ذهابیان فعال دانشجویی در گفتگوی تلفنی با العربیه تاکید کرد ماموران امنیتی اخیرا برای بازداشت وی به منزل او در بابل در شمال ایران مراجعه کردند.

به گزارش العربیه، آقای ذهابیان که هنگام مراجعه ماموران درمنزل حضورنداشت، تاکید کرد “ماموران بدون ارائه حکمی قصد بازداشت مرا داشتند و به خانواده اعلام کردند که خود را به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان بابل معرفی کنم.”

اشکان ذهابیان عضو شورای عمومی دفترتحکیم وحدت از تشکل های عمده دانشجویان اصلاح طلب که به دلیل فعالیت سیاسی از ادامه تحصیل محروم شده است در شهریورماه گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به شش ماه زندان محکوم شد.

او در این گقتگو تاکید کرد “دایره اجرای احکام هیچ گونه احضاریه ای برای اجرای حکم شش ماه حبس تعزیری برای من نفرستاده است.”

وی گفت : “با وجود اینکه طبق نص صریح قانون، ابلاغ احضاریه یا رای دادگاه باید حضوری و کتبی باشد اما در روالی غیرقانونی احضارهای تلفنی یا شفاهی به رویه ثابت قوه قضائیه تبدیل شده است و هیچ مرجع نظارتی در کشور به این رویه های خلاف قانون اعتراضی نمی کند.”

ذهابیان گفت : “این رویه علاوه بر بی احترامی به قانون توسط نهادهای متولی قانون، از نظر امنیتی برای کشور خطرناک بوده و زمینه سوء استفاده های فراوانی را به وجود می آورد.”

اشکان ذهابیان عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و فعال دانشجوئی مازندران در حوادث پس از انتخابات در ۲۶ خرداد ۸۸ پس از ضرب و شتم بازداشت شد.

این فعال دانشجویی برای دومین بار به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به واسطه تشکیل اتحادیه انجمن های اسلامی شمال کشور دستگیر و راهی زندان شد.

حکم آقای اشکان ذهابیان در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ریاست قاضی رضیان در بهمن سال گذشته و بدون حضور متهم صادر شد.

او پس از سپری کردن دو سال محرومیت از تحصیل اخیرا حکم اخراج خود را در شرایطی از دانشگاه فردوسی مشهد دریافت کرد که برای پایان دوره کار‌شناسی به گذراندن ۲۰ واحد تحصیلی نیاز داشت.

این فعال دانشجویی گفت :”مسئولین امنیتی از فعالیت سیاسی دانشجویان هراس دارند و به دنبال پایان دادن فعالیت قانونی آنها هستند.”

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید