خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۱۸ ساعت ۱۵:۳۴:۰۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  حکم ارسلان ابدی به سه سال حبس تعزیری تقلیل یافت

حکم ارسلان ابدی به سه سال حبس تعزیری تقلیل یافت

خبرگزاری هرانا – حکم ارسلان ابدی، دانشجوی دانشگاه بین‌المللی قزوین که در حوادث ۶ دی ماه سال گذشته بازداشت شد به ۳ سال کاهش پیدا کرد.

به گزارش دانشجونیوز، ابدی در ابتدا به ۹ سال و نیم حبس محکوم شد که بعد از آن حکمش در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال تعزیری تبدیل شد. این حکم در راستای عفوی که در غدیر داده شد به سه سال حبس تعزیری تقلیل یافته است.

وی هم اکنون در  بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد. وی ابتدا تز سوی مسئولین به محاربه متهم شده بود.

گفتنی است در ابتدا مسئولین دادستانی قول آزادی را به خانواده ارسلان ابدی داده بودند و خانواده این دانشجو کماکان منتظر آزادی وی هستند.

مادر این دانشجوی زندانی که ۱ سال از حبس وی می گذرد حاضر به مصاحبه با هیچ رسانه ای نیست و می گوید: “دادستان قول آزادی فرزندم را داده است و من منتظر وی هستم”. لازم به ذکر است این دانشجو نه فعال دانشجویی و نه سیاسی بوده و جای سوال دارد که چرا به خاطر حضور در یک تجمع چنین آزاری به وی و خانواده اش رسیده و کماکان می رسد.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر فشار بر خانواده ابدی با دستگیری همسر وی صدف ضیایی و دو خواهر وی المیرا و ارغوان ابدی منتشر شده بود. ارسلان ابدی که در بند امنیتی ۳۵۰ اوین به سر می برد از لحاظ روحی در وضعیت بسیار نا مناسبی قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید