خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مادر ارسلان ابدی: به قول دادستان تهران مبنی بر مرخصی فرزندم هم چنان امیدوارم

مادر ارسلان ابدی: به قول دادستان تهران مبنی بر مرخصی فرزندم هم چنان امیدوارم

خبرگزاری هرانا – مادر ارسلان ابدی از بازداشت شدگان حوادث ۶ دی ماه (عاشورا) با گلایه از دادستان تهران مبنی بر عدم عمل به قولش گفت: دادستان تهران به بنده قول داده بود که فرزندم را بعد از ماه ها اسارت از زندان مرخص نماید و من به حرف دادستان تهران مبنی بر مرخصی فرزندم اطمینان کردم و هم چنان منتظر می باشم که وی به وعده هایش عمل نماید.

به گزارش دانشجو نیوز، وی هم چنین از عدم مصاحبه خود با رسانه های مختلف در خصوص وضعیت فرزندش سخن گفت و  افزود دادستان تهران قول مکرر داده که در صورت سکوت در مورد ارسلان و جلوگیری کردن از رسانه ای شدنش وی را از زندان مرخص نماید.

قابل ذکر است که در این مدت تماس های مکرری از رسانه های مختلف با خانم ابدی صورت گرفته که ایشان تاکنون از مصاحبه و رسانه ای نمودن پرونده ارسلان خودداری نموده است.

ارسلان ابدی که از بازداشت شدگان حوادث ششم دی ماه می باشد در ابتدا توسط دادگاه بدوی در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب، به ۹ سال و نیم حبس محکوم شده و پس از درخواست تجدیدنظر خواهی، این حکم ناعادلانه توسط شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. کیفرخواست ارسلان ابدی ابتدا “محاربه” و “فساد فی‌ الارض” عنوان شده بود که پس از چندی با توجه به فشار افکار عمومی و برخی از مسئولین، این کیفرخواست تغییر کرد. این دانشجو از روز عاشورای سال گذشته تا هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد و تاکنون از مرخصی استفاده ننموده است.

خانواده ابدی بعد از درخواست مرخصی با مخالفت وزارت اطلاعات در این خصوص مواجه شده اند با این وجود اعضای خانواده ابدی بسیار امیدوارند که با آغاز ماه رمضان با مرخصی فرزندشان موافقت شود.

هم چنین اخبار مختلف از داخل زندان اوین حاکیست که شرایط روحی و جسمی ارسلان ابدی در بند ۳۵۰ بسیار نامناسب بوده و وی که در آستانه نهمین ماه دستگیری و بازداشت خود به سر می برد در شرایط روحی و جسمی بدی به سر می برد. پیش از این نیز اخباری مبنی بر فشار بر خانواده ابدی با دستگیری همسر و دو خواهر وی منتشر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید