خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۷ ساعت ۸:۳۳:۲۲

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هفت فعال دیگر در مریوان بازداشت شدند

هفت فعال دیگر در مریوان بازداشت شدند

هفت فعال دیگر در مریوان بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – در ادامه دستگیری فعالان سیاسی و مدنی در کردستان، هفت نفر از جوانان مریوان از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

منابع خبری در کردستان در حالی از بازداشت هفت نفر از جوانان کرد در مریوان خبر می دهند که طی ماههای گذشته شمار زیادی از فعالان سیاسی، مدنی، فرهنگی و ادبی در این شهر از سوی نهادهای امنیتی دستگیر شده و برخی از آنان همچنان در بلاتکیفی به سر می برند.
به گزارش آژانس فرات، صبح روز پنج شنبه، چهارم آذر ماه، چهار نفر از اهالی روستای “گوچکه” از توابع منطقه سرشیو مریوان توسط نیروهای امنیتی حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مریوان منتقل شدند.

اسامی دستگیر شدگان، ابراهیم سلیمانی، برهان رازخدیو، حمید مریمی، و امید نوری اعلام شده است.

از سوی دیگر پایگاه اطلاع رسانی نوروزی تی وی نیز از بازداشت سه تن دیگر به نامهای ابوبکر یگانه، عادل سهرابی و رفیق سهرابی در همین شهر خبر داد.

گفته می شود که از محل نگهداری و وضعیت این سه نفر تاکنون هیچ اطلاعی حاصل نشده است.

مختار هوشمند، بهزاد کردستانی، عزیز ناصری، بهمن فتاح زاده، برهان درخشانی، بریار کاوه، برهان خسروی، امیر کاوه، مصلح بدخش، مختار افرا، محمود مردانی، کیوان نیک پی، جمال پروازه، فرزاد بدخش، قانع کاوه، زانا کسرایی، هیوا مینوی، مجید بختیاری، هژیر ابراهیمی، لقمان مرادی و زانیار مرادی اسامی شماری از دستگیر شدگان مریوانی در چند ماه گذشته می باشد که برخی از آنان با احکام سنگین زندان روبەرو شدەاند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید