خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تکذیب وابستگی چهار فعال کرد دستگیر شده به حزب کومه له

تکذیب وابستگی چهار فعال کرد دستگیر شده به حزب کومه له

تکذیب وابستگی چهار فعال کرد دستگیر شده به حزب کومه له

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات جمهور اسلامی ایران اعلام داشت که چهار فعال کرد که در عملیات تروریستی دو سال اخیر شرکت داشتند، درشهرمریوان دستگیر شده اند. وزارت اطلاعات مدعی شده است که این چهار تن از اعضای حزب زحمتکشان کردستان ایران، کومه له بوده اند.
به گزارش رادیو فرانسه، عبدالله مهتدی عضو شورای مرکزی کومه له هرگونه وابستگی این چهارتن را به حزب کومه له کردستان ایران شدیداً تکذیب میکند . وزارت اطلاعات جمهور اسلامی ایران اعلام داشت که چهار فعال کرد که در عملیات تروریستی دو سال اخیر شرکت داشتند، در شهر مریوان دستگیر شده اند.

وزارت اطلاعات با اشاره به سخنان اخیر سر جان سوئرز رئیس سرویس های اطلاعاتی انگلستان موسوم به ام ۱۶ مدعی شده است که این چهار تن از اعضای حزب زحمتکشان کردستان ایران، کومه- له بوده و برای عملیات خود از فرماندهی مستقر در لندن – در ارتباط با سرویس های اطلاعاتی انگلستان- دستور میگرفتند.

در همین حال وزارت امور خارجه انگلستان اتهام و ابستگی این جریان رابه سرویس های اطلاعاتی انگلستان شدیداً تکذیب نمود.

در باره این موضوع گفتگویی انجام داده ایم با عبدالله مهتدی عضو شورای مرکزی حزب زحمتکشان کردستان ایران موسوم به کومه له و از وی درباره وابستگی این چهار تن به این حزب پرسش کرده ایم.

عبدالله مهتدی هرگونه وابستگی این چهار تن را به حزب کومه له کردستان ایران شدیداً تکذیب میکند و اظهار میدارد که سه تن از این افراد که برا ساس اعلام وزارت اطلاعات هم اکنون دستگیر شده اند، ظاهراً بیش از یکسال است که به جرم قتل همراهان امام جمعه مریواندستگیر شده و در زندان بسر میبرند. عبدالله مهتدی اعلام وزارت اطلاعات مبنی بر وابستگی این چهار تن را به کومه له نوعی تبلیغات و بهره برداری نظام به منظور تخریب چهره مقاومت مردمی مردم کردستان میداند…

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید