خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ساعت ۱۴:۱۷:۲۷

    خانه  > اقلیت های ملی  >  پنج تن دیگر از اهالی روستای “نی” مریوان بازداشت شدند

پنج تن دیگر از اهالی روستای “نی” مریوان بازداشت شدند

پنج تن دیگر از اهالی روستای “نی” مریوان بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – در ادامه بازداشت فعالان مدنی و سیاسی کرد، ماموران اداره اطلاعات پنج تن از اهالی روستای “نی” واقع در شهرستان مریوان را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل نمودند.

به گزارش کردیش پرسپکتیو، چهارشنبه مورخ ۲۱ مهرماه بار دیگر روستای “نی” واقع در شهرستان مریوان مورد یورش ماموان امنیتی قرار گرفته و پنج تن از اهالی این روستا به اسامی کیوان نیک پی، جمال پروازه، فرزاد بدخش، قانع کاوه و زانا کسرایی از سوی این نیروها بازداشت شدند.

تا کنون هیچ اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت این شهروندان حاصل نشده است.

شایان ذکر است که دو ماه پیش نیز، هشت نفر از اهالی این روستا از سوی نهادهای امنیتی دستگیر شده و همچنان در شرایط نامشخصی در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به سر می برند.

بهمن فتاح زاده، برهان درخشانی، بریار کاوه و برهان خسروی که در تاریخ ۲۳ مرداد ماه سال جاری با یورش نیروهای مسلح اطلاعات و سپاه پاسداران مریوان به منازلشان بازداشت شدند کماکان در سلولهای انفرادی و تحت بازجویی قرار دارند.

امیر کاوه، مصلح بدخش و مختار افرا اسامی سه تن دیگر از اهالی این روستا می باشد که تنها چند روز پس از دستگیریهای ۲۳ مرداد توسط نیروهای اطلاعات و سپاه بازداشت شدند.

جوان دیگر روستای مذکور به نام محمود مردانی پس از احضار و مراجعه به اداره‌ی اطلاعات مریوان، بازداشت گردید.

علیرغم پیگیری ها و مراجعات خانودهای این بازداشت شدگان تاکنون علت بازداشت و اتهامات احتمالی منتسب به این شهروندان مشخص نگشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید