خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۷/۲۲ ساعت ۲۰:۴۱:۳۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری دادگاه مصطفی ایزدی، نویسنده و روزنامه نگار

برگزاری دادگاه مصطفی ایزدی، نویسنده و روزنامه نگار

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات وارده به مصطفی ایزدی، فعال سیاسی، روزنامه نگار، با قضاوت قاضی پیرعباسی در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران به مدت ۲۰ دقیقه برگزار شد و به پایان رسید.

به گزارش جرس، اتهامات وارده به این فعال اصلاح طلب، “تبلیغ علیه نظام”، “تبانی به منظور انجام جرایم” و “اختلال در نظم عمومی” عنوان شد.

مصطفی ایزدی فعال سیاسی،  روزنامه نگار و نویسنده کتاب «فقیه عالیقدر» (در مورد آیت الله منتظری)، روز عاشورای ۸۸ در منزل مسکونی‌اش دستگیر شده بود و پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شد.

ایزدی در عین اینکه کارمند رسمی سازمان صدا و سیما در پست سازمانی پزوهشگر ارشد بود، مسئولیت‌های متعددی در نهادهای دیگر دولت داشت که از آن جمله می‌توان به ۱۲ سال سابقه معاونت سیاسی امنیتی وی در استانداری‌های خوزستان (در زمان جنگ)، خراسان (در زمان استانداری علی جنتی) و تهران (در زمان استانداری طاهری)، قائم مقامی ستاد تبلیغات جنگ به مدت ۲ سال، عضویت در هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید وزارت مسکن و شهرسازی، مدیریت عاملی شرکت فرهنگ فیلم و … اشاره کرد.

ایزدی در سال ۱۳۶۲ بود که به نگارش و چاپ کتاب زندگینامه آیت‌الله منتظری اقدام کرد. این کتاب در دو جلد و با عنوان «فقیه عالیقدر» (عنوانی که آیت الله خمینی برای آیت‌الله منتظری به کار برده بود) مهمترین و کامل‌ترین مرجع در خصوص زندگی سیاسی و علمی مرحوم آیت‌الله منتظری به شمار می‌رود.

گفتنی است مصطفی ایزدی بیشتر از بیست جلد کتاب تالیف و منتشر کرده‌است که بیشتر آنان در حوزه زندگینامه نویسی شخصیت‌های بزرگ پس از انقلاب، نقد سیاست داخلی، ژورنالیسم و امور فرهنگی است.

کتاب اخیر وی هم با عنوان «فرهنگ معابر تهران» از سوی مرکز مطالعات جغرافیایی شهرداری تهران به چاپ رسیده‌است. از وی همچنین بیش از ۴۰۰ مقاله و نقد در روزنامه‌ها داخلی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و روزنامه نگاری منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید