خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۸۹, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۲۶ ساعت ۴:۵۷:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ نیما نحوی، فعال دانشجوئی بابل به بند ۳۵۰ زندان اوین انتقال یافت

هرانا؛ نیما نحوی، فعال دانشجوئی بابل به بند ۳۵۰ زندان اوین انتقال یافت

خبرگزاری هرانا – نیما نحوی، فعال دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل روز گذشته از زندان متی کلای این شهر به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

بر اساس گزارشات رسیده از منابع دانشجوئی مازندران، طی روزهای اخیر نیما نحوی فعال دانشجوئی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است. این فعال دانشجوئی پس از چند روز اعتصاب غذا در زندان متی کلای بابل به زندان اوین و به بند قرنطینه این زندان منتقل شد.

نیما نحوی فعال دانشجوئی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام دستگیر شد و مدت یک ماهه بازداشت خود را در زندان اداره اطلاعات ساری و متی کلای بابل سپری کرد.

وی از سوی دادگاه انقلاب بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و ۱ سال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود و تا کنون بیش از نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده است ولی مقامات قضائی مازندران با اعطای عفو مشروط به این فعال دانشجوئی دانشگاه نوشیروانی مخالفت ورزیدند.

در هفته های اخیر نیما نحوی پس از مخالفت مقامات دادگستری شهرستان بابل و رئیس زندان متی کلای با درخواست انتقالش به یکی از زندان های محل سکونتش در تهران، دست به اعتصاب غذای نامحدود زد که پس از گذشت چند روز از اعتصاب غذا، همزمان با دریافت نامه انتقالش به زندان اوین، به اعتصاب غذای خود پایان بخشید.

منابع دانشجوئی مازندران به نقل از خانواده نیما نحوی گزارش می دهند که در روزهای اخیر خانواده وی موفق به ملاقات کابینی با فرزندشان شده اند. گزارش ها حاکی از آن است که این فعال دانشجوئی در وضعیت جسمی نسبتا خوبی قرار دارد و پس از انتقالش از زندان متی کلای بابل به زندان اوین، چند روز در بند قرنطینه این زندان به سر برد و هم اکنون به بند ۳۵۰ منتقل شد. همچنین خانواده این فعال دانشجوئی بابل خاطرنشان کردند که وی در کنار سید ضیا نبوی دانش آموخته دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و سخنگوی شورای دفاع به سر می برد

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید