خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۹, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۳۱ ساعت ۱۳:۰۵:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ جلسه ی رسیدگی به اتهامات مهدی خدایی برگزار شد

هرانا؛ جلسه ی رسیدگی به اتهامات مهدی خدایی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه ی رسیدگی به اتهامات مهدی خدایی، فعال حقوق بشر صبح امروز یکشنبه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در این جلسه که نماینده ی دادستان و آرش کیخسروی، وکیل این زندانی سیاسی نیز حضور داشتند اتهاماتی از جمله اخلال در امنیت کشور از طریق عضویت در گروه غیر قانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی ریاست دادگاه عنوان شد.
مهدی خدایی در این جلسه علاوه بر رد کردن تمامی اتهامات، از جمله عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در زمان بازداشت، فعالیت خود را صرفا در راستای دفاع از حقوق بشر دانست.
آرش کیخسروی با اشاره به اصل ۲۶ قانون اساسی ضمن رد اتهام اخلال در امنیت کشور از طریق عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام داشت این گروه حقوق بشری غیرقانونی نیست، زیرا که از سوی هیچ دادگاهی تا کنون مورد محاکمه قرار نگرفته و غیر قانونی اعلام نشده است.

هم چنین در این دادگاه برخی از ایمیل های شخصی آقای خدایی از سوی قاضی مصداق جرم شناخته شد.

آرش کیخسروی در پایان جلسه برای موکل خود به صورت شفاهی درخواست صدور قرار وثیقه نمود که با توجه به پرونده ی قبلی مهدی خدایی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب که بر اساس آن به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود، این درخواست از سوی قاضی مقیسه رد شد.

مهدی خدایی که یازدهم اسفندماه سال گذشته همزمان با سناریو سازی بر علیه فعالین حقوق بشر عموما و اعضا و مسئولین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران خصوصا، بازداشت شده است، هم اکنون در بند ۲ الف سپاه پاسداران در یک سلول دو نفره به همراه حسین رونقی ملکی نگهداری می شود.

مهدی خدایی که دبیر اسبق انجمن اسلامی شهر ری نیز می باشد، با توجه به قریب به شش ماه بلاتکلیفی در بند دو الف از وضعیت روحی مساعدی برخوردار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید