خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  زمان دادگاه جعفر پناهی تجدید شد

زمان دادگاه جعفر پناهی تجدید شد

خبرگزاری هرانا – وکیل جعفر پناهی از تجدید وقت جلسه دادگاه موکل خود به دلیل عدم حضور رییس‌شعبه و نماینده دادستان خبر داد. 

فریده غیرت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این مطلب اظهارداشت: قرار بود روز گذشته جلسه رسیدگی به اتهامات جعفر پناهی و محمد رسول‌اف در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار شود که به دلیل عدم حضور وی و نماینده دادستان جلسه رسیدگی به ۶ مهرماه موکول شد. 
وی، اتهامات موکل خود را اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد. 

غیرت که وکالت حسین نورانی‌نژاد را هم برعهده دارد، از اتمام محکومیت وی در شهریورماه خبر داد و اظهارداشت:‌ در حکم صادره علیه موکلم،وی به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود که با این اوصاف،در شهریورماه محکومیت وی به پایان خواهد رسید. 
وکیل نورانی‌نژاد خاطرنشان کرد: پس از گذشت نیمی از دوران محکومیت، از دادستان تهران تقاضای آزادی مشروط کردیم که این امر مورد موافقت مقامات قضایی قرار نگرفت. 
غیرت همچنین از ارسال پرونده‌های ژیلا بنی‌یعقوب و سارا توسلی به دادگاه تجدید نظر خبرداد و گفت:‌ بنی‌یعقوب در مرحله بدوی ازسوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به یک سال حبس و ۶ سال محرومیت از روزنامه‌نگاری محکوم شد و توسلی نیز به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۶سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید