خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۹, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ ساعت ۸:۴۵:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  شبنم مددزاده و فاطمه ضیایی به زندان رجایی شهر منتقل شدند

شبنم مددزاده و فاطمه ضیایی به زندان رجایی شهر منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – شبنم مددزاده، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم تهران و نایب دبیر شورای تهران دفتر تحکیم وحدت، صبح روز ۱۱ مرداد ماه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش دانشجونیوز، شبنم مددزاده که از دانشجویان نخبه رشته کامپیوتر دانشگاه تربیت معلم به شمار می رود در حالی صبح امروز به زندان رجایی شهر منتقل شد که با وجود گذشت بیش از ۱۸ ماه از حبسش تا کنون اجازه ی استفاده از مرخصی را نداشته است.

این در حالی ست که در طول یک سال و نیم گذشته این دانشجوی دربند با بیماری های گوناگونی مواجه بوده است. تا جایی که با وجود ۲۲ سال سن، چندین بار دچار حمله های قلبی خطرناک شده است.

نسرین ستوده عضو کانون مدافعان حقوق بشر و از وکلای شبنم مددزاده انتقال این فعال دانشجویی به زندان رجایی شهر را غیرقانونی خواند و در این رابطه گفت: ” اگرچه خانم مددزاده محکوم به تحمل ۵ سال حبس توام با تبعید به رجایی شهر بوده است اماحتی اگر این انتقال تحت عنوان اجرای حکم تبعید بوده باشد کاملا غیرقانونی و خودسرانه است. چراکه حکم قطعی دادگاه تجدیدنظر تا به امروز نه به من به عنوان وکیل رسمی متهم و نه به خود موکلم ابلاغ نشده است. و تا زمانی که رای قطعی دادگاه ابلاغ نشود به هیچ وجه رسمیت ندارد و این انتقال کاملا به صورت غیر قانونی صورت گرفته است”.

نایب دبیر شورای تهران دفتر تحکیم وحدت پس از گذران حدود ۳ ماه حبس انفرادی، ۸ ماه حبس در بند امنیتی ۲۰۹ به بند نسوان منتقل شد و تا صبح امروز که ۵۲۰ امین روز حبسش را تحمل می کرد به همراه بهاره هدایت، مهدیه گلرو، شیوا نظراهاری، محبوبه کرمی و … نگهداری می شد. شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پس از یک سال بازداشت موقت در بهمن ماه سال گذشته این فعال دانشجویی را به همراه برادرش به ۵ سال حبس تعزیری توام با تبعید به زندان رجایی شهر محکوم کرده بود. این خواهر و برادر که به اتهام محاربه و تبلیغ علیه نظام توسط قاضی مقیسه محکوم شدند بارها تمامی اتهامات خود را رد کرده بودند و در ملاقات اخیرشان با دادستان تهران بر بی گناهی خود اصرار داشتند.

لازم به ذکر است که قاضی محمد مقیسه که این روزها محاکمه ی اکثر فعالین دانشجویی از جمله میلاد اسدی و بهاره هدایت را نیز به عهده داشته است بارها در جلسات دادگاه شبنم مددزاده را مورد فحاشی و بدرفتاری قرار داده بود. زمانی که در جلسات دادگاه مقیسه در رابطه با شیوه های شکنجه ای که این عضو انجمن اسلامی تربیت معلم بارها به ان اشاره کرده بود سوال کرد، وی پاسخ داده بود که سه ماه حبس انفرادی، ضربات مشت و لگد و شلاق و شکنجه ی برادرم در مقابل چشمانم برای گرفتن اعترافات واهی. قاضی مقیسه در پاسخ به این مسئله در دادگاه و در مقابل وکیل مدافع و نماینده دادستان عنوان کرده بود که شما به اینها می گویید شکنجه؟

زندان گوهردشت کرج که به قتلگاه زندانیان سیاسی معروف است، از مخوف ترین زندان های ایران به شمار می رود. زندانیان سیاسی زیادی از جمله دکتر احمد زیدآبادی، عیسی سحرخیز، مسعود باستانی، حشمت طبرزدی، رسول بداقی، منصور اسانلو، بهروز جاوید تهرانی و … در این زندان نگهداری می شوند. این افراد در طول مدت نگهداری در این زندان مورد بیشترین بد رفتاری و توهین های مسئولین زندان قرار گرفته اند. یکی دیگر از مسائلی که نگرانی های زیادی را در خصوص وضعیت زندانیان سیاسی این زندان به وجود می آورد نگهداری اشرار و زندانیان خطرناکی است که سابقه ی حمله و تعرض به زندانیان سیاسی را نیز دارند. اما انچه بیش از هر چیز در خصوص وضعیت شبنم مددزاده در این زندان مایه ی افزایش نگرانی ها شده است، این است که در این زندان هیچ زندانی سیاسی زنی نگهداری نمی شود. و تمامی زندانیان زن متهمین به قتل، حمل و خرید و فروش مواد مخدر در بند زنان این زندان نگهداری می شوند. همچنین فاطمه ضیایی آزاد نیز که به همراه شبنم مددزاده به این زندان منتقل می شود حدود ۶۰  سال سن دارد و به بیماری ام اس مبتلاست.

لازم به ذکر است که در هفته ی گذشته و در جریان تشنجات بند ۳۵۰ اوین، بزرگ نیا رئیس بند ۳۵۰ اوین، چند تن از فعالین دانشجویی از جمله مجید توکلی، علی ملیحی، ضیا نبوی و مجید دری را تهدید به انتقال به رجایی شهر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید