خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ملاقات دو زندانی بهایی زندان رجایی شهر با بستگانشان در زندان اوین

هرانا؛ ملاقات دو زندانی بهایی زندان رجایی شهر با بستگانشان در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کامران رحیمیان و فواد خانجانی دو زندانی بهایی زندان رجایی شهر کرج پس از مدتها اجازه ملاقات با بستگان زندانیشان در زندان اوین را یافتند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کامران رحیمیان از اساتید دانشگاه بهاییان که به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده، روز گذشته دوشنبه ۲۷ خرداد ماه از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به زندان اوین منتقل شد تا پس از ۶ ماه با همسر خود فاران حسامی دیدار کند.

فاران حسامی نیز از اساتید دانشگاه آنلاین بهاییان می‌باشد و به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده و هم اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس میباشد.

گفتنی است، این زوج بهایی کودکی ۲ ساله بنام “آرتین” دارند که با زندانی شدن پدر و مادر در وضعیت روحی نامناسبی بسر میبرد.

فواد خانجانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و زندانی زندان رجایی شهر کرج دیگر زندانی این زندان بود که جهت دیدار با خواهر خود لواء خانجانی به زندان اوین منتقل گردید.

فواد خانجانی در ۲۷ دی ماه سال ۹۰ برای اجرای محکومیت ۴ ساله، خود را به شعبه اجرای احکام زندان اوین معرفی کرد.

وی در شعبه ۲۸دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم عینا در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی موحد تایید شده است.

این دانشجوی محروم از تحصیل، پیش‌تر به علت اعتقاد به دیانت بهایی از سازمان مدیریت صنعتی در اصفهان اخراج گردیده بود.

لواء خانجانی شهروند محروم از تحصیل بهایی است که در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۸۸ بازداشت شده و پس از ۲ ماه به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود. وی در دادگاه انقلاب تهران به دو سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید.

گفتنی است، فرزاد مددزاده زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج مدتهاست از ملاقات با خواهر خود شبنم مددزاده زندانی سیاسی بند زنان زندان اوین محروم است.

همچنین محمد بنازاده امیرخیزی دیگر زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج نیز، زمان درازی است که از ملاقات با خواهر خود کبری بنازاده امیرخیزی زندانی سیاسی بند زنان زندان اوین محروم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید