خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۱۰ ساعت ۱۳:۴۲:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ در همبستگی با کارگران و معلمان/ اعتصاب غذای فرزاد کمانگر و رسول بداقی در زندان

هرانا؛ در همبستگی با کارگران و معلمان/ اعتصاب غذای فرزاد کمانگر و رسول بداقی در زندان

خبرگزاری هرانا – فرزاد کمانگر، معلم محکوم به اعدام و رسول بداقی، عضو هیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران، در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردی بهشت ماه در زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، فرزاد کمانگر و رسول بداقی برای نشان دادن همبستگی خود با کارگران و در اعتراض به فشار بر معلمان، به اعتصاب غذایی دو روزه به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر و ۱۲ اردی بهشت روز پاسداشت معلم، دست خواهند زد.

فرزاد کمانگر که از ۴ سال پیش تاکنون در زندان به سر می برد و حکم اعدام قطعی دارد، اکنون در اندرزگاه ۷ زندان اوین نگهداری می شود. رسول بداقی نیز که حکمی نداشته و در بازداشت موقت به سر می برد در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است.

کمانگر و بداقی در حالی به اعتصاب غذا دست می زنند که در آستانه ی روز معلم، فشار بر فعالین صنفی معلمان به شدت افزایش یافته و طی روزهای اخیر دستکم ۸ تن از ایشان توسط دستگاه امنیتی بازداشت شدند.

شواهد حاکی از آن است که علت فشارهای فزاینده در آستانه ی روز معلم بر فعالین این صنف انتشار بیانیه ای باشد که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان صادر و اعلام کرده که در اعتراض به صدور احکام سنگین حبس و اعدام برای معلمان زندانی از ۱۲ تا ۱۸ اردی بهشت ماه دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

این شورا هم چنین از معلمان خواسته تا در روز ۱۲ اردی بهشت ماه در تهران بر سر مزار ابوالحسن خانعلی معلم کشته‌شده در حکومت پهلوی در گورستان ابن بابویه و در قم بر سر مزار مرتضی مطهری حاضر شوند.

شایان ذکر است که پیش تر جمعی از زندانیان و زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان های رجایی شهر، اوین و ارومیه در اقدامی خودجوش در حمایت از کارگران و معلمان اعلام اعتصاب غذای دو روزه کرده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید