خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته زن و خانواده تشکیل می شود

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته زن و خانواده تشکیل می شود

خبرگزاری هرانا – رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان ضمن اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی گزارش کمیته یا کارگروه بررسی کننده مسایل مرتبط با زن و خانواده و همچنین رشته مطالعات زنان در دانشگاههای کشور را ازجمله مباحث این جلسه شورا دانست و اظهار داشت: ستاد یا کمیته زن و خانواده در آینده ای نزدیک تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری زنان ایران، منیره نوبخت رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه موضوع تشکیل کمیته ملی خانواده از مدتها پیش در شورا به بحث و بررسی گذاشته شده بود افزود: با توجه به نقش شورای فرهنگی اجتماعی زنان در سیا ستگذاری های مربوط به مسائل زنان اجرای مصوبات وضع شده همواره از دغدغه های مهم ما در شورا بوده و هست.

وی افزود: شورای فرهنگی اجتماعی زنان قبلا پیشنهاد تشکیل کمیته ملی و خانواده را با ریاست رییس جمهور ارائه کرده بود که کلیات آن مورد موافقت اعضا قرار گرفت و طی آن دبیر خانه این کمیته مرکز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری در نظر گرفته شده بود و ریاست آن نیز به عهده معاون رییس جمهور گذاشته شد.

نوبخت با بیان اینکه  کمیته مذکور بیش از یکی دو بار موفق به تشکیل جلسه با اعضا نشد ادامه داد: بررسی های مختلفی در مورد این موضوع  انجام شد و پیشنهادات مناسبی نیز مطرح گردید.

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان ضمن اشاره به دغدغه شخص رییس جمهور در موردعملکرد موثر و تاثیر گذار این کار گروه گفت: ایشان معتقدند به دلیل دغدغه های فراوان وزرا تشکیل کمیته مذکور با حضور وزرا امکان پذیر وعملی نیست و استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی اجتماعی زنان را در  اجرای مصوبات صورت گرفته  مناسب می دانند.

وی در ادامه ابراز داشت: طی پیشنهادات اعضا قرار بر این شد مجددا این مسئله در شورای فرهنگی اجتماعی زنان به بحث و بررسی گذاشته شود تا تصمیم و راهکار مناسبی در این خصوص وضع شود.

نوبخت پیشنهاد تشکیل ستاد زن و خانواده یا کمیته ملی خانواده را در راستای بحثهای مطرح شده دانست وافزود: موضوع جهت بررسی های کارشناسی و تحلیلی به شورای فرهنگی اجتماعی زنان واگذار شد و امیدواریم تصمیم مناسبی در این خصوص گرفته شود زیرا دغدغه خانواده و زن از جمله مسائل مورد توجه دولت و نظام جمهوری اسلامی است.

وی بررسی وضعیت موجود رشته مطالعات زنان در دانشگاههای علوم انسانی را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و تصریح کرد: بخش بعدی  موضوعات این نشست درباره مسائل مرتبط با زنان و موضوع رشته های مطالعاتی زنان بود که چند سالی است در دانشگاه ها فعال شده است.

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: آسیب شناسی هایی در این باره انجام گرفته بود ؛ نقاط قوت و ضعف و مشکلاتی که ممکن است هم در بخش تربیت استاد و هم در بخش مسایل مربوط به متن و محتوی درسی و جود داشته باشد و همچنین نیازمندی موجود در این رابطه بیان و مطرح گردید.

نوبخت ادامه داد: قرار شد شورای تخصصی تحول علوم انسانی اولویت این موضوع را در کنار مباحثی که در حال انجام است، بررسی و پیشنهاد نهایی را تدوین کند.

وی در خاتمه ابراز داشت: در حقیقت قرار شد شورای تخصصی تحول علوم انسانی نسبت به تجمیع رشته های مرتبط با مطالعات زنان و یا بازنگری و مطالعه در خصوص محتوی درس هایی که هم اکنون ارائه می شود، بررسی نهایی را انجام دهد و جمع بندی را با هماهنگی وزارت علوم درباره این رشته ها انجام دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید