خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  دویست تن از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی در آستانه اخراج قرار گرفتند

دویست تن از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی در آستانه اخراج قرار گرفتند

خبرگزاری هرانا – قریب به دویست نفر از کارکنان شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه، در آستانه اخراج قرار گرفته اند.

این افراد از کارکنان بخش کنترل مسافر شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه هستند، و روز پنجشنبه ۱۷ تیر ماه به کارکنان کنترل مسافر شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه که در خطوط تندرو (بی.آر.تی) ۱ و ۲ و ۳ مشغول به کار هستند، دو هفته مهلت داده شده است که شرایط موجود آن شرکت را بپذیرند یا اخراج خواهند شد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی، شرایطی که شرکت واحد برای کارکنان کنترل مسافر تعیین کرده است، “قرار دادن سفته امضاء شده دو میلیون تومانی و ضامن معتبر می باشد. امضا کنندگان سفته و ضامن نمی توانند از کارکنان شرکت واحد باشند.”

از آنجا که سنین کارکنان کنترل مسافر بین ۱۸ تا ۲۵ سال بوده و از اقشار کم در آمد جامعه هستند، تامین چنین شرایطی برای آنها تقریبا غیر ممکن است و آن ها را در آستانه اخراج قرار داده است.

گفته می شود هدف از تعیین چنین شرایطی، زمینه سازی برای اخراج آن ها از شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه است و این درحالیست که کارکنان کنترل مسافر شرکت واحد بیش از دو سال است که کنترل بلیط مسافرین را به عهده دارند. آن ها ابتدا توسط پیمانکار در شرکت واحد مشغول بکار شدند و از دو ماه پیش به استخدام مستقیم شرکت واحد تهران در آمدند. آن ها از هنگامی که به استخدام شرکت اتوبوس رانی تهران در آمده اند هنوز حقوق خود را دریافت نکرده اند.

در طی یک سال گذشته، در حدود دو سوم از کارکنان کنترل مسافر شرکت اتوبوس رانی تهران از کار اخراج شده و در حال حاضر دویست نفر از آنها مشغول بکار هستند که نود نفر از آنها در خطوط تندرو دو و سه، و نزدیک به ۱۱۰ نفر در خط یک مشغول به کار می باشند.

طی ماههای گذشته، واحدهای مختلف تولیدی و خدماتی تحت امر دولت، اقدام به اخراج، تعویق حقوق و مزایا، تهدید کارکنان و همچنین ایجاد شرایط سخت کاری نموده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید