خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۱۷ ساعت ۱۲:۱۰:۵۲

    خانه  > زندانیان  >  تمدید قرار بازداشت مختار هوشمند برای یک ماه دیگر

تمدید قرار بازداشت مختار هوشمند برای یک ماه دیگر

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت مختار هوشمند، فعال هنری و مسئول انجمن هنرهای تجسمی مریوان، پس از سپری کردن بیش از یک ماه در بازداشتگاه اطلاعات سنندج، به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

یکی از نزدیکان مختار هوشمند با اعلام این خبر گفت: “با وجود نگهداری غیرقانونی مختار هوشمند به مدت یک ماه و سپس تمدید قرار بازداشت موقت وی  به مدت ۱۰ روز مسولان قضایی برای بار دوم اعلام کرده اند  این قرار به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.”

وی هم  چنین در گفتگو با روانیوز خبر داد که در طول یک ماه گذشته، خانواده هوشمند از هرگونه تماس تلفنی با وی محروم بوده و از انجام هر گونه مصاحبه با رسانه ها منع شده اند.

نیروهای امنیتی در همان روز بازداشت مختار هوشمند هم  به خانواده‌ این هنرمند گفته بودند از اعلام خبر دستگیری و مصاحبه با رسانه‌ها خودداری کنند.

پیش تر برخی از منابع خبری از رایزنی های خانواده جهت اخذ وکیل خبر برای وی خبر داده بودند، اما این شخص نزدیک به این فعال هنری کُرد می گوید که تلاش هایشان برای اخذ وکیل تا این لحظه بی نتیجه مانده است.

مختار هوشمند، نقاش، فعال فرهنگی، مسئول انجمن هنرهای تجسمی شهر مریوان و دبیر اجرایی جشنواره سالانه طراحی مناطق کردنشین است که در سال های گذشته نمایشگاه های متعددی در زمینه هنرهای تجسمی در مریوان و دیگر شهرهای کردستان برپا کرده بود.

مختار هوشمند در تاریخ ۲ خرداد ماه ۱۳۸۹ بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید