خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  تمدید قرار موقت بازداشت مختار هوشمند

تمدید قرار موقت بازداشت مختار هوشمند

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت مختار هوشمند، فعال هنری و مسئول انجمن هنرهای تجسمی مریوان، پس از سپری کردن نزدیک به یک ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج، به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید شد.

یکی از نزدیکان آقای هوشمند با اعلام این خبر به روز می گوید: “با وجود نگهداری غیرقانونی مختار هوشمند به مدت یک ماه، مسولان قضایی اعلام کرده اند قرار بازداشت وی به مدت ۱۰ روزدیگر تمدید شده است.”

وی هم چنین خبر داد که در طول یک ماه گذشته، خانواده هوشمند از هرگونه تماس تلفنی با وی محروم بوده و از انجام هر گونه مصاحبه با رسانه ها منع شده اند.

نیروهای امنیتی در همان روز بازداشت مختار هوشمند هم  به خانواده‌ این هنرمند گفته بودند از اعلام خبر دستگیری و مصاحبه با رسانه‌ها خودداری کنند.

این فرد نزدیک به خانواده هوشمند در مورد سیر قانونی پرونده و اتخاذ وکیل می گوید: “رایزنی هایی جهت اتخاذ وکیل برای پرونده مختار هوشمند صورت گرفته است و احتمالا وکیل وی در روزهای آینده به طور قانونی فعالیتهای خود را بر روی پرونده شروع خواهد کرد.”

مختار هوشمند، نقاش، فعال فرهنگی، مسئول انجمن هنرهای تجسمی شهر مریوان و دبیر اجرایی جشنواره سالانه طراحی مناطق کردنشین است که در سالهای گذشته نمایشگاه های متعددی در زمینه هنرهای تجسمی در مریوان و دیگر شهرهای کردستان برپا کرده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید