خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ضیاالدین نبوی: برای بیان ظلم وارده زندانیان سیاسی نیازی به بزرگنمایی نیست

ضیاالدین نبوی: برای بیان ظلم وارده زندانیان سیاسی نیازی به بزرگنمایی نیست

ضیاالدین نبوی از دانشجویان ستاره دار و محروم از تحصیل که بیش از یکسال را در حبس به سر می برد، در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص وضعیت جسمانی اش نامه ای منتشر کرده و در این خصوص توضیحاتی داده است.

به گزارش ادوار نیوز، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

راست در قصد سر و دست کج اندیشان است. در طی چند روز گذشته خبری در سایتها و خبرگزاری ها منتشر شده است که حاکی از بیماری و عدم رسیدگی به وضعیت بنده در بند ۳۵۰ اوین بوده است. گرچه منبع این خبر و مقصود و منظور آن از طرح این مساله برای بنده معلوم نمی باشد، لیکن از آنجا که یکی از حدس های من این است که این خبر به منظور دلسوزی برای وضعیت ام تهیه شده است لذا نکاتی را در این مورد لازم به ذکر می دانم:

۱- اینجانب در صحت و سلامت کامل به سر می برم و در طی بیش از یکسالی که در زندان به سر می برم هرگز دچار بیماری حادی نشده ام لذا خبر مزبور از اساس درست نمی باشد. گرچه این تکذیب اصلا به معنای تایید امکانات پزشکی نامناسب در بند ۳۵۰ به خصوص در وضعیت های اورژانسی نمی باشد که اتفاقا در این مورد نارسایی های بسیاری وجود داشته و انتقادات زیادی وارد است.

۲- طرح مساله تعیین وثیقه سنگین برای بنده و لجبازی قاضی بر سر این مورد نیز نادرست می باشد، به این دلیل ساده که اینجانب در ماه گذشته و پس از نزدیک یکسال صاحب محکومیت قطعی ده سال حبس تعزیری گشته ام. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که طی این یکسال هرگز قرار بازداشتی برای بنده صادر نشده و بازداشت از اساس غیرقانونی بوده است.
ضمنا اطلاق واژه سوء نیت تنها به فردی ممکن است که مستقل و آزادانه تصمیم می گیرد که این نکته ای است که البته بنده در مورد قضات محترم و حداقل در مورد پرونده خویش مشاهده ننموده ام.

۳- برای بیان ظلم روا شده در حق زندانیان سیاسی هیچ نیازی به طرح مسایل نادرست و یا بزرگنمایی واقعیات نمی باشد. بنده به جد باور دارم که اگر یک دهم آنچه در یکسال گذشته در مراحل بازجویی و قضایی بر زندانیان سیاسی گذشته است به گونه ای وفادارانه و صادقانه بازنمایی گردد با حجمی از بلاهت، سوءتعبیر و کینه توزی مواجه خواهیم شد که بی هیچ اغراقی می توان به آن لقب فاجعه داد.
رصد کردن دروغگویی های رییس جمهور، وزیر علوم و ریاست سازمان سنجش آموزش کشور در مورد دانشجویان ستاره دار و همگامی وزارت اطلاعات و قوه قضاییه در برخورد با همین دانشجویان خود می تواند یکی از مصادیق این فاجعه باشد.

۴- انتشار بعضا اخبار دروغ و یا بزرگنمایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی یا به صورت اعم در مورد مخالفین سیاسی و معترضین قبل از هرچیز صدمه ای به اعتبار رسانه های منتقد و مستقل می باشد که در نهایت امر موجب کاهش حساسیت افکار عمومی نسبت به نقض حقوق بشر در جامعه می شود. در این مورد اثر وارونه رسانه ای بی اعتبار مانند راسنه ملی می تواند به جد مورد توجه قرار گیرد.

در پایان دیگر بار بر این نکته تاکید می کنم که این نامه با این فرض نگاشته شده است که منبع خبر از روی همدلی و دلسوزی دست به این عمل زده است. پر واضح است که اگر قرار از این دست نباشد و منبع خبری از جرگه بدخواهان باشد مساله به تمامی دیگرگونه است چرا که مرا اساسا با آنها کاری نیست.

که به قول حافظ:
گر بدی گفت حسود و رفیقی رنجید
گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

سید ضیاالدین نبوی
بند ۳۵۰ زندان اوین

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید