خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ تیر ۱۳۸۹, 21st of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۴/۰۶ ساعت ۶:۲۸:۲۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی مرتضی پور، از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات به مرخصی آمد

مهدی مرتضی پور، از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات به مرخصی آمد

خبرگزاری هرانا – مهدی مرتضی پور، یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات با موافقت دادستانی تهران و وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای پنج روز به مرخصی آمد.

هر چند امروز (یک شنبه) مهلت مرخصی وی به پایان می رسد. اما خانواده این زندانی از مسولان تقاضا دارند که مهلت این مرخصی را تمدید کنند.

 

به گزارش کلمه، مهدی مرتضی پور، از شهروندان معترض به نتیجه انتخابات است که در خرداد سال ۸۸ توسط سپاه بازداشت و به بند دو الف منتقل شد. اتهام وی شرکت در اعتراض های مردم نسبت به نتیجه انتخابات از جمله راهپیمایی ۲۵ خرداد ماه است. او بقیه مدت بازداشتش را در بندهای ۳۵۰ و اندرزگاه هشت زندان اوین گذارند.

خانواده مهدی مرتضی پور به زحمت توانستند وثیقه مورد درخواست دادستانی را تامین کنند. آنها برای تامین این وثیقه ناچار شده اند که بخشی از مبلغ وثیقه را به صورت نقد بپردازند، پولی که از طریق قرض از دیگران تهیه شده است. با این همه و پس از گذشت سه ماه با مرخصی پنج روزه این زندانی موافقت شد.

این زندانی و خانواده اش از مسولان و دادستان تهران تقاضا دارند که مدت مرخصی وی را تمدید کنند تا این زندانی بتواند روزهای بیشتری را در کنار خانواده اش پس از یک سال حبس بگذراند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید