خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۴ ساعت ۶:۰۲:۵۰

    خانه  > زندانیان  >  عدم موافقت با مرخصی مرتضی پور با وجود تامین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی

عدم موافقت با مرخصی مرتضی پور با وجود تامین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی

خبرگزاری هرانا – با وجود گذشت سه ماه از تودیع وثیقه سیصد میلیون تومانی مهدی مرتضی پور، همچنان با مرخصی او موافقت نمی شود.

به گزارش کلمه، وی از شهروندان معترض به نتیجه انتخابات است که در خرداد سال ۸۸ توسط سپاه بازداشت و به بند دو الف منتقل شد. اتهام وی شرکت در اعتراض های مردمی نسبت به نتیجه انتخابات از جمله راهپیمایی ۲۵ خرداد ماه است. او هم اینک در بند ۳۵۰ زندان اوین با دیگر زندانیان سیاسی هم بند است.

خانواده مرتضی پور که به سختی وثیقه ۳۰۰ میلیونی را برای آزادی موقت او تهیه کرده اند از اینکه مسئولان قضایی یا امنیتی او را آزاد نمی کنند تعجب می کنند. آنها به همه مراجع قضایی هم برای پی گیری وضعیت این زندانی مراجعه کرده اند اما هر بار پاسخ های نامشخصی می گیرند و از دلیل واقعی خودداری از آزادی وی بی خبرند.

هم اکنون حدود ۲۰۰ زندانی سیاسی که عمدتا در حوادث پس از انتخابات و به بهانه های مختلف امنیتی بازداشت شده اند ، در بند ۳۵۰ زندان اوین نگه داری می شوند . خانواده مهدی مرتضی پور به زحمت توانسته اند وثیقه مورد درخواست دادستانی را تامین کنند . آنها برای تامین این وثیقه ناچار شده اند که بخشی از مبلغ وثیقه را به صورت نقد بپردازند ،پولی که از طریق قرض از دیگران تهیه شده است. با این همه و پس از گذشت سه ماه هنوز مهدی آزادی نشده است. پرسش خانواده این اسیر جنبش سبز این است که اگر قرار نیست و نبوده که او را آزاد کنند، چرا آنها را واداشته اند که به سختی این وثیقه را تامین کنند و از نظر روحی آنها را در فشار و استرس شدید قرار داده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید