خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  حملات معاونت اطلاعات سپاه به دراویش گنابادی در کرج

حملات معاونت اطلاعات سپاه به دراویش گنابادی در کرج

خبرگزاری هرانا – نیروهای لباس شخصی که خود را از پرسنل معاونت اطلاعات سپاه معرفی می نمودند روز گذشته اقدام به بازرسی حسینیه دراویش کرج و همچنین احضار شش تن از دروایش به معاونت اطلاعات سپاه کرج نمودند.

در ساعات پایانی روز چهارشنبه حدود ۲۰ نفر از نیروهای لباس شخصی مجهز به بی سیم و … که خود را ماموران معاونت اطلاعات سپاه معرفی می کردند بدون مجوز قضایی وارد حسینیه دراویش گنانبادی در کرج و منزل برخی دراویش شده و انجا را مورد بازرسی و تفتیش قرار دادند.

به گزارش میزان، این افراد علت حضور خود در حسینیه دراویش را تحقیق و بازجویی پیرامون ضرب و شتم یکی از مأمورین خود در شهرستان کرج و شناسایی ضارب اعلام نمودند.

هم چنین شش درویش گنابادی به اسامی سعید کریمایی، پوریابراتی، محمد ساکی، کمیل رحیم زاده، احسان دشتی وسعید دشتی، شب گذشته از سوی بخش اطلاعات سپاه پاسداران شهرکرج به صورت غیرقانونی احضار شدند.

احضاریه این افراد بر روی سربرگ نیروی مقاومت بسیج و از سوی مقامی فاقد هویت و بدون رعایت تشریفات دادرسی تنظیم گردیده و برای روز یکشنبه ۶ تیرماه، به معاونت اطلاعات سپاه احضار شدند.

بنابرگزارشهای پایگاه خبری مجذوبان وابسته به دراویش گنابادی ؛ بدون مجوز مقام قضایی منازل شخصی دو تن از دراویش به نامهای رحیم زاده و دشتی نیز مورد تفتیش و بازرسی مأمورین قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، مأمورین پس از بازجویی و استنطاق چند تن از حاضرین در حسینیه، تهدید نموده اند در صورت عدم شناسایی و معرفی ضاربین، نسبت به برخورد با دراویش اقدام خواهند کرد.

دراویش در نامه ای خطاب به دادستان نظامی شهرستان کرج، نسبت به تحرکات گروهی آشوب طلب و مغرض که با سوء استفاده از عناوین برخی مراکز نظامی ، قصد بلوا ، جوسازی و درگیری با  دراویش را دارند و اهداف و مقاصد شومی را دنبال می کنند، اعتراض کردند. دراویش در این شکایت نامه ، به برخی رفتارهای ناشایست و ضد انسانی این گروه اشاره و می نویسند: این جماعت هر از چندی با اجتماع مقابل حسینیه دراویش و سردادن شعار و اهانت به بزرگان این سلسله، قصد حمله به این مکان عبادی را دارند که خوشبختانه تاکنون با درایت و خویشتنداری دراویش، از هرگونه درگیری و مقابله به مثل ممانعت به عمل آمده است. حتی در زمان برگزاری مجالس درویشی نیز سوار بر موتورسیکلت با حضوردر مقابل حسینیه و تردد درکوچه های اطراف با ایجاد سروصداهای مهیب و آزار دهنده، علاوه بر اخلال در آسایش اهالی، با فحاشی و بعضاً هتک نوامیس عابرین، دراویش و مردم را تحریک به درگیری می کنند.

 

 

 

 


مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید