خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۲ ساعت ۱۱:۰۱:۵۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات عیسی سحرخیز ۲۷ تیرماه برگزار می‌شود

آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات عیسی سحرخیز ۲۷ تیرماه برگزار می‌شود

خبرگزاری هرانا – آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار زندانی که از تیرماه سال گذشته بازداشت شده است، روز ۲۷ تیرماه آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، نسرین ستوده با اعلام این خبر گفت: بازجویی‌های آقای سحرخیز از مدت‌ها پیش به اتمام رسیده است و در حالی که قرار مجرمیت ایشان نیز بسیار دیر صادر شده است همچنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند.

ستوده افزود: آقای سحرخیز تا مدت‌ها از حق ملاقات با خانواده خود محروم بوده‌اند و در دوران بازداشت شرایط دشواری را تحمل کرده‌اند.

اتهامات سحرخیز “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری” عنوان شده است.

نسرین ستوده با اشاره به پیگیری‌های مکرر خود در این زمینه گفت: بازپرس پرونده آقای سحرخیز، هر بار که برای پیگیری می‌رفتم، اعلام می‌کرد که هنوز پرونده ایشان در دست وزارت اطلاعات است و برای شعبه ارسال نشده است. این در حالی است که حدود یک سال از بازداشت ایشان می‌گذرد. هنوز احضاریه رسمی برای تشکیل جلسه بازپرسی به هیچ یک از وکلا ابلاغ نشده است اما طبق ابلاغ به خود آقای سحرخیز و اطلاع غیررسمی وکلا آخرین جلسه دادگاه ایشان در تاریخ ۲۷ تیرماه آینده برگزار خواهد شد.

روز دهم خردادماه جاری، عیسی سحرخیز به همراه جمعی از دیگر زندانیان سیاسی به زندان کچویی کرج منتقل شدند. وی که پیشتر این انتقال در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد به دلیل فشارهای شدید به «بیماری قلبی» مبتلا شده بود و با وجود توصیه‌های پزشکان زندان مبنی بر لزوم انتقال ایشان برای انجام معاینات لازم به خارج از زندان مقامات زندان از این امر ممانعت کردند.

پیش‌تر در بهمن ماه سال گذشته شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت اولین جلسه رسیدگی به پرونده‌ی وی را تشکیل داد. عیسی سحرخیز دوران بازداشت خود را در بند ۲۰۹ و ۳۵۰ بازداشتگاه اوین گذراند و پس از مدتی به زندان رجایی‌شهر منتقل شد. با وجود اعتراض وکلای سحرخیز به این انتقال غیرقانونی وی مدتی پیش از زندان رجایی‌شهر به زندان کچویی و بندی به نام “دارالقرآن” منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید