خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳, 25th of March 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۱۲ ساعت ۱۸:۰۴:۳۷

    خانه  > زندانیان  >  عفو بین الملل خواستار آزادی فوری سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک شد

عفو بین الملل خواستار آزادی فوری سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک شد

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل، با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی فوری سعید شیرزاد فعال حقوق کودک شد.

به گزارش هرانا، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد سعید شیرزاد، فعال حقوق بشر ۴ ماه است که در زندان اوین تهران و بدون دسترسی به وکیل در بازداشت به سر می‌برد. او متهم به برقراری ارتباط با خانواده‌های زندانیان سیاسی و هم‌کاری با دفتر گزارش‌گر ویژهٔ سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران است. او یک زندانی عقیدتی است که به خاطر فعالیت‌های حقوق بشری مسالمت‌آمیز خود زندانی شده است.

سعید شیرزاد، ۲۷ ساله، فعال حقوق بشر و عضو فعال جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان از ۱۸ خرداد ماه امسال در بازداشت به سر می‌برد. او بیش از ۲ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در انفرادی و بدون داشتن ارتباط با خانواده و وکیل خود در بازداشت به سر برده و تحت فشار برای اعتراف‌های ویدیوئی قرار داشته است.

پس از آن به بند ۸ زندان اوین که محل نگه‌داری زندانیان غیرسیاسی است منتقل شد. وکیل او تا به حال نتوانسته است با او ملاقات کرده و یا به پروندهٔ وی دسترسی داشته باشد.

تاکنون کیفرخواست رسمی علیه سعید شیرزاد صادر نشده است اما او در شعبهٔ بازپرسی واقع در زندان اوین تفهیم اتهام شده است. این اتهامات شامل تبانی و تجمع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام می‌شود. این اتهامات به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز حقوق بشری وی از جمله ارتباط با خانواده‌های زندانیان سیاسی و هم‌کاری با دفتر گزارش‌گر ویژهٔ ملل متحد در امور حقوق بشر در ایران به وی وارد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید