خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  بیانیه کانون نویسندگان ایران در باره ی «اسید پاشی های زنجیرهای»

بیانیه کانون نویسندگان ایران در باره ی «اسید پاشی های زنجیرهای»

خبرگزاری هرانا – کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه ای نسبت به رویداد اسیدپاشی های زنجیره ای اخیر واکنش نشان داده و ضمن محکوم کردن این وقایع خواستار برخورد با عاملین و محاکمه علنی آنان شده است. متن کامل این بیانیه عینا در پی می آید؛

در هفته‌های اخیر چند زن جوان در شهرهای اصفهان و مشهد قربانی اسید پاشی شدند. این حمله‌ها چندان تکرار شد که به «اسید پاشی زنجیره‌ای» شهرت یافت.

ابعاد ضدانسانی و زن ستیزانهٔ این اقدام، خشم و انزجار همگان را برانگیخت و بسیاری از مردم به ویژه زنان با حضور اعتراض آمیز خود نشان دادند که پدیدهی شوم اسیدپاشی بر چهرهی زنان هیچ نسبتی با فرهنگ مردم ایران ندارد بلکه برآمده از تفکر عقب مانده‌ای ست که مشابه آن از سوی نیروهای مرتجع داعش در سطح منطقه در حال وقوع است و خشم جهانیان را برانگیخته است.

جلوگیری از اعتراض مردم، ضرب و شتم و بازداشت آن‌ها و یکی از خبرنگاران با هدف سانسور خبری، در کنار برخی سخنرانی‌های تحریک آمیز و تصویب قوانینی که دست معترضان به حریم خصوصی مردم را باز می‌گذارد، پیامدهای فاجعه بارتری در پی خواهد داشت.

کانون نویسندگان ایران ضمن همدردی با قربانیان پدیدهی شوم اسیدپاشی‌های اخیر و خانواده‌های آن‌ها براین باور است که چنین اقدام‌هایی ریشه در سیاست و تفکری دارد که هدف آن سرکوب زنان و حذف آنان از عرصه‌های اجتماعی ست.

کانون نویسندگان ایران خواهان دستگیری و محاکمه ی علنی آمران و عاملان این جنایت است.

کانون نویسندگان ایران
۷ آبان ۱۳۹۳

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید