خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ساعت ۱۹:۲۹:۴۴

    خانه  > کارگران  >  پیام پنج مجموعه کارگری بمناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر

پیام پنج مجموعه کارگری بمناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر

خبرگزاری هرانا ـ کارگران ۵ مجموعه کارگری مستقل در خرم‌آباد به‌ مناسبت فرارسیدن روزجهانی کارگر اطلاعیه مشترکی صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از  اتحادیه آزاد کارگران ایران، متن بیانیه تشکلهای کارگری خرم‌آباد به‌مناسبت روز جهانی کارگر، ما جمعی از کارگران کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی استان لرستان. اول ماه مه روز جهانی همبستگی کارگران جهان، روز اعتراض علیه تمامی ستمها و ظلمهایی که بر ما تحمیل شده است را گرامی می‌داریم.

امسال در شرایطی به استقبال این روز می‌رویم که فقر و گرسنگی و بیکاری و مشکلات ایجاد شده از طرف ایادی و سرمایه‌داران حکومتی، برای کسب سود بیشترشان کمر ما را زیر بار مشکلات خم نموده و نان را از سفره‌هایمان ربوده و محرومیت را برایمان به ارمغان آورده‌اند.

تعیین حقوق هشتصد هزار تومانی برای سال جاری ستمی مضاعف بر ما تحمیل می‌نماید. و این به‌معنای تحمیل فقر افزون تر بر ما و خانواده هایمان است.

ما امروز هم صدا و هم گام با سایر کارگران خواستار تعیین دستمزد عادلانه و در خور توجه با توجه به تورم موجود در اقتصاد کشور بوده و بر زندگی بهتر اصرار داریم. از طرفی تعدیل نیروی کار و تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی موجب بیکار شدن عده دیگری از کارگران گردیده است.

ما کارگران حمایت خود را از کارگران معترضی که برای حقوق عادلانه و قانونی خود اعتراض نموده و دستگیر و زندانی شده‌اند اعلام نموده و خواستار آزادی بی‌قید و شرط همکارانمان هستیم.

گرامی باد اول ماه مه روز جهانی همبستگی کارگران

یخچال سازی خرم‌آباد

کارگران اخراجی پارسیلوم خرم‌آباد

سامان کاشی بروجرد

جمعی از کارگران صنایع کوچک خرم‌آباد

کارگران ساختمانی خرم‌آباد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید