خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶, 23rd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ساعت ۱۳:۴۰:۳۲

    خانه  > سایر گروهها  >  محکومیت حملات تروریستی تهران از سوی فعالان کُرد

محکومیت حملات تروریستی تهران از سوی فعالان کُرد

خبرگزاری هرانا – گروهی از چهره‌ها و فعالان مدنی کرد، با نوشتن نامه‌ای سرگشاده، حملات تروریستی روز چهارشنبه در تهران را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نق از شرق، در این نامه خطاب به انسان‌های آزادی‌خواه و مردم شریف ایران آمده است: “همچنان که اطلاع دارید، روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶، شهر تهران هدف دو حمله تروریستی قرار گرفت. شکی نیست که این حمله، بخشی از کارزار جهانی تروریسم بی‌وطن، علیه همه ارزش‌های انسانی، اخلاقی و دینی است. نیک می‌دانیم که در سال‌های اخیر، به همان اندازه که تروریست‌ها خود را مدافعان ارزش‌های دینی خوانده‌اند، قاطبه مسلمانان و علمای دین چه شیعه و چه سنی، به‌درستی، این رفتارهای سبعانه و نفرت‌انگیز را محکوم کرده و آن را منافی ارزش‌های دینی، انسانی و اخلاقی خوانده‌اند.

ما نویسندگان و فعالان مدنی کُرد، با آگاهی از اینکه، هدف اصلی این حملات کور، به‌زانو‌درآوردن بشریت و مردمان متعهد به پیشرفت، از طریق ارعاب و نفرت‌پراکنی است، یادآور می‌شویم که کردها دیری است به پیکار علیه تروریسم بی‌‌وطن ملحق شده‌اند و در این راه، مبارزات، مقاومت‌ها و هزینه‌های زیادی در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند. قهرمانی‌های نیروهای کُرد در خط مقدم مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه و نیز حوادث کوبانی و شنگال نمونه‌های بارز این مدعاست.

همچنین قلم و قدم ما نویسندگان کُرد هم شاهدی بر مساهمت ما در این عرصه است.

اکنون نیز با ایمان به پیروزی بشریت و ارزش‌های جاودانه‌اش در این نبرد سرنوشت‌ساز، دست دیگر هم‌وطنانمان را می‌گیریم و در کنار قربانیان و آسیب‌دیدگان حادثه تلخ تهران می‌ایستیم و ضمن محکومیت دوباره این بربریت، با خانواده‌های قربانیان این حادثه عمیقا ابراز همدردی و برای آسیب‌دیدگان هم آرزوی بهبودی می‌کنیم.

عدنان حسن‌پور، صالح نیکبخت، مازیار خسروی، خالد توکلی، صلاح‌الدین خدیو، طاهر خدیو، مصطفی احمدزاده، محمد دانش، سامان امجدی، اسماعیل محمودی، جمال دانشمند، محمد یعقوبی، باقر پیری، سعدون مازوجی، سامان سلیمانی، ژینا مدرس گرجی، احمد حسینی، دانیال ایمانی، دانا لنج‌آبادی، اسماعیل مصطفی‌زاده، جبار رحمانی، امید رشیدی، دارا حسینی، آمیار حسن‌پور، مطلب مطلبی، فرهاد هادی، عثمان مزین، سمیه دانش، حمزه محمدی، فرهاد امین‌پور، پیمان احدی، دیاکو ساسانی، زانیار شریف، آرمان غفوری، بیان احمدی، آرمان امیری، بهزاد قوامی، باران دانش، عبدالعزیز مولودی، جمال اسماعیلی، محمد قربانیان، عرفان رشیدی، مسعود کوردپور، هلاله باخیشی، هیوا فدائیغ، سیوان امینی، کاوه کردستانی، حسن رشیدی، کمال خاوری، ریبوار کامرانی‌پور، هادی نقدی، مهدی فتحی، عطا ولدی، جبار دست‌باز، مجید کریمی، فرهاد شفیع‌زاده، امید ورزنده، هوشیار بابایی، مولود بهرامیان، سیامند انوری، سمیه روزبه، آزاد حاجی آقایی، امیر عبداله‌زاده، فرزاد بابایی، سوران دانشور، سیروان خسروزاده، دلیر اسکندری، جمال رحمتی‌پور، یونس قربانی‌فر و کمال حسینی امضاکنندگان این نامه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید