خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  نامه محمد امین آگوشی به مجامع بین المللی در دهمین روز اعتصاب غذا

نامه محمد امین آگوشی به مجامع بین المللی در دهمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – محمد امین آگوشی زندانی امنیتی زندان مرکزی تبریز که از فروردین ماه سال جاری از زندان زاهدان به این زندان منتقل شده، در اعتراض به شرایط نگهداری و عدم رسیدگی مسئولین در دهمین روز اعتصاب غذای خود نامه ای به مجامع بین المللی نوشته است که در ادامه می آید.

متن نامه محمد امین آگوشی به مجامع بین المللی را در ادامه بخوانید:

“آقای احمد شهید گزارگشر ویژه سازمان ملل
فعالان سیاسی و سایر نهادهای حقوق بشری

احتراما اینجانب زندانی سیاسی محمد امین آگوشی، که مدت ۸ سال به دور از منطقه خود [در تبعید] در شرایط سخت زندانی هستم، اخیرا مرا از زندان زاهدان به زندان تبریز فرستاده اند. این کار جهت رفاه حال من نبوده، به منظور شکنجه و آزار و اذیت من و سایر موارد بوده است.

دادستان نظامی تبریز آقای قفران نیا و معاونش آقای قریشی کلیه تسهیلات زندان را علیه من لغو کرده. به درخواست توجه فعالین حقوق بشری و اعتراض به نقض حقوق شهروندی و انسانی ام مدت ۱۰ روز است در اعتصاب کامل غذا به سر می‌برم.

دادسرای نظامی تبریز نه تنها به مشکلات من توجه نکرده بلکه دستور شکنجه و آزار مرا به زندان اعلام کرده است. با آنکه دچار بیماری کم‌خونی، تنگی نفس و زخم معده شده ام و دکتر وضعیت جسمانی و روحی مرا حاد و فوق العاده اعلام کرده اما مسئولین زندان در مورد حل مشکل من اقدامی نکرده اند. کماکان به اعتصاب غذا ادامه داده و با آنکه احتمال مرگ من وجود دارد، علیه این فشارها و نقض حقوق انسانی دست از اعتصاب غذا نخواهم کشید.

عاجزانه تقاضا دارم اعتراض مرا به گوش مقامات جهانی و ایرانی برسانید و به طور گسترده شرایط سخت من رسانه‌ای شود. این وضعیتی که برای من پیش آمده، پشاپیش خانواده‌ام را بیشتر مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و حتی خانواده‌ام به دادسرای نظامی مراجعه یا تماس می‌گیرند مورد هتک حرمت و فحاشی قرار می گیرند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
محمدامین آگوشی
زندان مرکزی تبریز”

لازم به یادآوری است محمد امین آگوشی در تاریخ اول مهرماه ٨۶ به اتهام جاسوسی و همکاری به نفع حکومت اقلیم کردستان بازداشت شد. ۷ ماه و ۲۰ روز در سلول های انفرادی قرارگاه رمضان وزارت اطلاعات واقع در شهرستان ارومیه جهت بازجویی بسر برد و پس از گدشت ۸ ماه از بازداشت خود با قرار وثیقه ی ۱۵۰ میلیون تومانی که از سوی شعبه ی ۲ بازپرسی دادسرای نظامی ارومیه توسط بازپرس پرونده آقای باغبان صادر شده بود، آزاد شد.

در اردیبهشت ماه سال ٨۶ با مراجعه به شعبه ی ۲ دادسرای نظامی شهرستان ارومیه به ریاست آقای حافظ غفاری و قاضی پرونده آقای صمیمی، تفهیم اتهام و به اتهام محارب متهم شناخته شد و به زندان مرکزی ارومیه انتقال داده شد. پس از گذراندان ۴ ماه در زندان مرکزی ارومیه بعد از ۵ جلسه تشکیل دادگاه به ریاست حافظ غفاری با توهین حکم اعدام از طریق تیرباران صادر و اعلام گردید.

با اعتراض به حکم صادر شده، پرونده برای دادرسی به دیوان عالی کشور شعبه ی ۳۱ به ریاست محمد سلیمی انتقال داده شد و حکم اعدام از طریق تیر باران به استناد ماده ۱۰۹ قانون اساسی تایید گردید.

در سال ۱۳۸۹ پرونده برای اعاده ی دادرسی باز و به دیوان عالی کشور شعبه ی ۳۱ فرستاده شد و حکم اعدام از طریق تیر باران به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری در تبعید تغییر پیدا کرد.

ایشان درمرداد ماه ۱۳۹۱ به زندان مرکزی زاهدان تبعید شده و بعد از یکسال موافقت دادستان دادسرای نظامی به مرخصی اعزام شد.

آقای آگوشی هم اکنون برای ادامه حبس خود را به زندان تبریز معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید