خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  نامه زندانیان به گزارشگر سازمان ملل؛ زدودن جامعه ای از زندانی سیاسی ممکن نیست مگر با تضمین وجود آزادی اندیشه و بیان

نامه زندانیان به گزارشگر سازمان ملل؛ زدودن جامعه ای از زندانی سیاسی ممکن نیست مگر با تضمین وجود آزادی اندیشه و بیان

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان طی نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان گزارشگر جدید حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، خواستار دفاع او از حقوق از دست رفته زندانیان سیاسی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جمعی از زندانیان زندان مرکزی زاهدان طی نامه‌ای سرگشاده، ضمن  تبریک به جاوید رحمان گزارشگر جدید حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، خواستار دفاع او از حقوق از دست رفته زندانیان سیاسی شدند.

این زندانیان در بخشی از این نامه می‌گویند: “زندانیان سیاسی بزرگ‌ترین آسیب را از دست مدعیان حقوق بشر اسلامی دیده و می‌بینند. در حالی که مشکلات مردم آزاد در حد بحران است به‌طوری که محرومیت‌ها در همه زمینه‌ها گریبان‌گیر آنها شده است، حال و روز زندانیان در پشت میله‌ها را تصور کنید”

در ادامه، متن کامل این نامه را به نقل از هرانا بخوانید:

با سلام

جناب آقای جاوید رحمان، حسن انتخاب جنابعالی را به عنوان  گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران در سازمان ملل تبریک عرض نموده و امیدواریم که حضور شما در آن مجمع منشأ خیر و برکت روز افزون در بسترهای مختلف بخصوص در رابطه با حمایت از قربانیان مظلوم و بی دفاع نقض حقوق بشر در ایران، به خصوص در استان‌های محروم  مانند سیستان و بلوچستان عزیزمان باشد. امید موفقیت‌های بزرگ‌تری را برایتان آرزومندیم و همچنین از زحمات بی‌شائبه ۸ ساله‌ی احمد شهید و زنده یاد عاصمه جهانگیر در طول خدمتشان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

درخواست ما از شما این است که همانند گزارشگران محترم قبلی برای احقاق حقوق از دست رفته قربانیان نقض آزادی اندیشه و بیان در ایران که جامعه زندانیان سیاسی را تشکیل می دهند تلاش کنید. چرا که زدودن جامعه ای از زندانی سیاسی به معنی تضمین وجود آزادی اندیشه و بیان است. گام برداشتن در این مسیر نیز همانا قدمی در مسیر دموکراسی تلقی میشود.

در حالی که مشکلات مردم آزاد در حد بحران است به‌طوری که محرومیت‌ها در همه زمینه‌ها گریبان‌گیر آنها شده است، تصور وضعیت بحران زده زندانیان سیاسی و مشکلات آنان در درون زندانها را تصور کنید.

همانطور که اشاره شد زندانی سیاسی نماد فقدان آزادی بیان در ایران است و امروز نیز این دسته از قربانیان بیش از پیش از محنت و مشکلات رنج می برند برای همین طی این مختصر از شما درخواست می کنیم به حکومت ایران علی‌الخصوص قوه قضاییه و مسئولین زندان‌ها فشار بیاورید، تا فارغ از اصل موضوع آزادی اندیشه و بیان به تضمین حقوق زندانیان عقیدتی در محیط زندان به جامعه بین الملل اطمینان بدهند.

با آرزوی موفقیت برای شما / جمعی از زندانیان زندان مرکزی زاهدان:

نورالدین کاشانی، عبدالرشید کوهی، امان‌الله بلوچی، محمد صالح شعبادزاده، حمزه ریگی، عابد بمپوری، اسحاق کلکلی، عبدالخالق جفادار شاهوزهی، بشیر احمد حسین زهی، عطا الله هوت، زبیر هوت، عبدالامیر کیازهی،عبدالصمد هوت، عین الله قنبرزهی، نصرالله قنبرزهی، عبدالوحید هوت، حسن دهواری، الیاس قلندرزهی، درمحمد شه بخش، نایب شه بخش، آیت الله نورزهی، جاوید دهقان، محمود کلکلی، علی بمپوری، امید ایمانی، ابوبکر رستمی، سجاد بلوچ، جمشید شاکری، داوود عزیزی، محمدعلی آذر

۲۵ تیر ۱۳۹۷”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید