خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  نامه‌ی جمعی از دانشجویان به مراجع درباره‌ی حصر

نامه‌ی جمعی از دانشجویان به مراجع درباره‌ی حصر

خبرگزاری هرانا – نامه‌ی حدود ۱۶۰۰ دانشجو به مراجع تقلید درباره‌ی مساله‌ی حصر که از دو هفته پیش در حال جمع آوری امضاست، پس از اعلام اعتصاب غذای کروبی و پیش از دیدار یا رسیدن به دست مراجع، منتشر شد.

در ابتدای این نامه که توسط انصاف نیوز منتشر شده است نویسندگان آن با انتقاد از نحوه‌ی مواجهه، از جمله بازداشت و محدودیت‌های مشابه و موضع‌گیری‌های صاحبان تریبون علیه آنها، نوشته‌اند: حضرات آیات؛  پس از هشت سال هنوز بخشی از مردم ایران – شاید بتوان گفت عمده‌ی همین ۲۴ میلیونی که به آقای روحانی رای دادند- از تهمت‌ها و اتهامات اثبات نشده، تبرئه نشده‌اند و حیات سیاسی آنان زیر سانسورها و فشارها قرار دارد. حقیقت شاید اینست که این مردم دیگر برای اعتلای ایران از «ظلم» به خود گذشته‌اند، چرا که با پرچم‌های کبود به روحانی رأی دادند و با دستان بسته لیست امید را به مجلس و شوراها فرستادند.

در ادامه با ابراز نگرانی از سلامت محصوران آمده است: نخست وزیر دوران دفاع مقدس، مهندس میرحسین موسوی،  خانم دکتر زهرا رهنورد و حجت‌الاسلام مهدی کروبی که از یاران دلسوز انقلاب‌اند امروز روزگار پیری خود را در وضعیت حصر مطلق بسر می‌برند. در حالی که حفظ جان آن بزرگواران و زندگی آزادانه و باکرامت ایشان، در وهله اول تقاضایی انسانی و در درجه بعد، انتظاری اسلامی و ملی است. دیگر تقسیم جامعه به دوقطبی‌های خطرناک، تضعیف یک بخش از مردم و تقویت یک بخش دیگر، آن‌ هم در میان انبوه شکاف‌های طبقاتی، قومیتی و نسلی، بس است. باید برای تحمل یکدیگر در شرایطی آزاد و برابر مهیا شویم. وحدت در عین کثرت اتفاق می‌افتد و هیچ‌کس شکست نمی‌خورد. چراکه «پیروزی ما آن چیزی نیست که کسی در آن شکست بخورد، همه باید با هم کامیاب شویم، اگرچه برخی مژده این پیروزی را دیرتر درک کنند».

در پایان این نامه نوشته شده است: مراجع معظم تقلید! بدین‌وسیله از شما می‌خواهیم برای رفع حصر از محصورین، با مسوولین مربوطه وارد مذاکره شوید. رفع حصر، اراده سیاسی لازم دارد و اینک پس از انتخابات ریاست جمهوری، بهترین فرصت برای تضمین سلامت و آزادی محصورین و ایجاد همبستگی اجتماعی است. چراکه «الفرصه تمر مر السحاب». نکند که ما دانشجویان فقط در قبال شیخ نمرها و عیسی‌قاسم‌ها و زکزاکی‌ها متعهد باشیم و از اصلاح کشور خود غافل شویم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید