خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نامه احسان مازندرانی از زندان به مینو خالقی: از خطای شنیع حامد طالبی بگذرید

نامه احسان مازندرانی از زندان به مینو خالقی: از خطای شنیع حامد طالبی بگذرید

خبرگزاری هرانا ـ احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی، در نامه ای به مینو خالقی نماینده منتخب مردم اصفهان از او خواست از خطای شنیع حامد طالبی بگذرد و از مسئولان بخواهد اورا آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، مازندرانی در بخشی این نامه نوشته است: از شما به عنوان منتخب همیشگی مردم اصفهان درخواست می‌کنم به حرمت قلم و پاسداشت آن از عمل شنیع حامد بگذرید؛ می‌دانم دشوار است، می‌دانم با آبروی شما بازی شده، می‌دانم ظلم کرده، می‌دانم حق‌الناس کرده اما باور بفرمایید حامد و حامدها تنها یک ابزار هستند که اقتدارگرایان از طریق آنها با آبروی افراد بازی می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرده: تندروهای جریان رسانه‌ای اصولگرا کوچک‌ترین اعتقاد و التزامی برای اخلاق و حریم خصوصی یا عمومی قائل نیست و اگر از آنها بپرسیم چرا چنین می‌کنید به اسم دفاع از انقلاب و اسلام و آرمان‌ها و ارزش‌ها، ظلم خود را توجیه می‌کنند. چه آنکه بنده و چهار روزنامه‌نگار دیگر هفت ماه است در زندان به سر می‌بریم، آنچه دروغ بلد بودند به نام «نفوذ» به ما چسباندند و سرانجام چهار نفر از ماه ۲۷ سال زندان نصیب‌مان شد و وقتی می‌پرسیم چرا؛ لبخند تحویل‌مان می‌دهند و می‌گویند سخت‌ نگیرید.

متن این نامه در ادامه می آید:

هوالرئوف

بانوی فرهیخته سرکار خانم مینو خالقی
منتخب همیشگی مردم اصفهان

درود بر شما

شامگاه ۲۱ اردیبهشت ۹۵ در حال مشاهده زیرنویس شبکه خبر در یکی از اتاق‌های اندرزگاه ۸ زندان اوین بودم که به نقل از یک خبرگزاری دلواپس متوجه شدم نظر شورای نگهبان در خصوص آرای سرکار عالی مورد توافق قرار گرفته و مجلس از حضورتان بر کرسی‌های خود محروم مانده که البته هنوز از صحت و سقم آن خبر اطلاع کافی ندارم.

صبح ۲۲ اردیبهشت ۹۵ در تماس تلفنی باخبر شدم آقای حامد طالبی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا و فعال در سایت‌هایی چون مشرق و فارس به اتهام انتشار تصاویر خصوصی سرکار عالی و اعضای خانواده‌تان بازداشت شدند و شخصی که خبر را از پشت تلفن برایم خواند از بابت این موضوع اظهار خرسندی کرد. بنده به او خرده گرفتم که اگر می‌دانستنی گذران شب و روز در سلول‌های امنیتی انفرادی چقدر دشوار است حتی برای بازداشت قاتل خود هم خوشحالی نمی‌کردی.

گرچه تجاوز به حریم شخصی انسان‌ها و بازی با آبروی‌ آنها کمتر از قتل نفس نیست. با این وجود، حالا یک خبرنگار بازداشت شده است. با اصلاح‌طلب و اصولگرا بودن «حامد» هم کاری نداریم که البته می‌دانم همسرش دیرزمانی از دوستداران جناب آقای سیدمحمد خاتمی بود. یک خبرنگار یا یک روزنامه‌نگار حتی اگر حاشیه امنیت در اندازه حمله‌کنندگان به عربستان سعودی داشته باشد، باز هم یک خبرنگار است.

حامد و امثال او به اقتضای طبیعت خود عکس‌های جعلی سرکارعالی را منتشر کرده‌اند، به قول معروف «نیش عقرب نه از بهر کین است/ اقتضای طبیعتش این است». جهت اطلاع بیشتر شما تندروهای جریان رسانه‌ای اصولگرا کوچک‌ترین اعتقاد و التزامی برای اخلاق و حریم خصوصی یا عمومی قائل نیست و اگر از آنها بپرسیم چرا چنین می‌کنید به اسم دفاع از انقلاب و اسلام و آرمان‌ها و ارزش‌ها، ظلم خود را توجیه می‌کنند. چه آنکه بنده و چهار روزنامه‌نگار دیگر هفت ماه است در زندان به سر می‌بریم، آنچه دروغ بلد بودند به نام «نفوذ» به ما چسباندند و سرانجام چهار نفر از ماه ۲۷ سال زندان نصیب‌مان شد و وقتی می‌پرسیم چرا؛ لبخند تحویل‌مان می‌دهند و می‌گویند سخت‌ نگیرید. بگذریم که درددل بسیار است و حوصله کم. اما آنچه اهمیت دارد گذشت و بزرگواری سرکار عالی است.

اینجانب از شما به عنوان منتخب همیشگی مردم اصفهان درخواست می‌کنم به حرمت قلم و پاسداشت آن از عمل شنیع حامد بگذرید؛ می‌دانم دشوار است، می‌دانم با آبروی شما بازی شده، می‌دانم ظلم کرده، می‌دانم حق‌الناس کرده اما باور بفرمایید حامد و حامدها تنها یک ابزار هستند که اقتدارگرایان از طریق آنها با آبروی افراد بازی می‌کنند.

به شما فرهیخته گرامی پیشنهاد می‌کنم که تا حامیان حامد در نهادهای پرقدرتی که خودتان آنها را می‌شناسید زمینه‌ آزادی او را فراهم نکرده‌اند در نامه‌ای از وزیر محترم کشور و یا حتی رئیس‌جمهور مظلوم کشورمان جناب آقای دکتر روحانی بخواهید تا مقدمات آزادی این خبرنگار را فراهم کنند و شما برای همیشه در یادهای مردم بمانید.

به اقتدارگرایان یادآور شوید که آن جمهوری اسلامی و آن ولایت فقیه که ما به آن اعتقاد داریم اهل گذشت و مداراست. اطمینان داشته باشید «مینو خالقی» دیگر یک نماینده بازمانده از ورود به بهارستان نیست، مینو خالقی می‌تواند نماد تساهل، از خودگذشتگی و تدبیر باشد و معلم اخلاق و ایثار.

احسان مازندرانی

زندان اوین

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید