خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  نامه زندانیان اهل‌سنت در خصوص کنفرانس وزارت اطلاعات در سنندج

نامه زندانیان اهل‌سنت در خصوص کنفرانس وزارت اطلاعات در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز یک‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه وزارت اطلاعات علمای اهل‌سنت و فعالان مذهبی کردستان و آذربایجان غربی را بصورت تلفنی به کنفرانسی دعوت کرد که طی آن سه تن از زندانیان اهل‌سنت بنام‌های لقمان امینی، بشیر شانظری و سامان محمدی به اعتراف علیه خود و دوستانشان پرداختند.

این سه زندانی اهل‌سنت به ترتیب مدت ۴ سال، ۳ سال و ۵ ماه است که در بازداشتگاه و سلول‌های انفرادی وزارت اطلاعات سنندج به سر می‌برند و اقاریر ایشان در این کنفرانس مصداق بارز اقرار تحت فشار به حساب می‌آید.

زندانیان اهل‌سنت زندان رجایی شهرکرج طی نامه‌ای این اقدام وزارت اطلاعات را محکوم کردند.

متن کامل این نامه که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته در زیر می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله الصلاه و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و من والاه

در طول تاریخ بشریت مصلحان و خیر خواهان زیادی در کنج زندان‌ها و سیاهچالهای مخوف از هر حق مادی و معنوی و شرعی محروم بوده‌اند.

توفیق بیان حق و دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم و ستم فضیلتی است که هر فردی اهلیت عطای آن از جانب معبود یکتا را ندارد. خداوند ظلم را در میان بندگانش حرام کرده و انسان فطر تا ظلم را مکروه و ناپسند می‌داند.

لذا ظالم برای توجیه ظلمش مجبور به تمسک هر برهان بی‌اساس و کذب و بهتانی می‌شود. انگار که راهی برای توبه و رجوع وجود ندارد. آیا سرنوشت ظالمان و طاغیان قبلی درس عبرتی برای آنان نیست؟ آیا وجود مرگ و فانی بودنشان آن‌ها را به فکر فرو نمی‌برد یا اینکه از نعمت تعقل و تفکر محرومند؟ جور و ستم تا چه حدی؟ حکومت ایران مخصوصا سیستم امنیتی چشم دیدن ظهور حقایق را ندارد.

در زمستان ۹۱ در خفای کامل و هنگام دور دیدن توجه مردم شش نفر از جوانان حافظ قران و طالب علم اهل سنت کرد شهرستان سنندج را با اجرای حکم ظالمانه اعدام به شهادت رساند، اما بعد از اینکه حقیقت این شهدا و دوستان مظلومشان در زندان رجایی شهر برای مردم آشکار شد به صدور حکم اعدام و حبس طولانی مدت اکتفا نکرده و همانند تاریکی شب در هنگام طلوع بدر تمام سعی در پوشاندنش با ابر‌های در حرکت است، غافل از اینکه ماه همیشه پشت ابر نمی‌ماند.

در جریان همین سیاست به باد رفته اطلاعات روز یکشنبه ۹۳/۲/۱۴ تعدادی از ماموستا‌ها و فعالان مذهبی کردستان و آذربایجان غربی را در استانداری شهرستان سنندج در جلسه ایی برای تخریب چهره زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت کرد در زندان رجایی شهر شرکت داده و ۳ نفر به اسامی لقمان امینی و بشیر شانظری و سامان محمدی که به ترتیب مدت ۴ سال، ۳ سال و ۵ ماه است که در بازداشگاه و سلول‌های اطلاعات سنندج به سر می‌برند را به عنوان سخنران برای به‌زعم خودشان روشنگری به جلسه مذکور آورده و با تحت فشار قرار دادن، آن‌ها را مجبور به متهم کردن خود و زندانیان عقیدتی اهل سنت رجایی شهر کرده و طبق عادت پلیدش از این جلسه کاملا فیلم برداری کرده تا با گزینش کردنش مستندی برای ادامه قلع و قمع و اعدام کردن ماموستا‌ها و جوانان حافظ قرآن و طالب علم اهل سنت تهیه کنند.

البته در این جلسه تعدادی از ماموستا‌ها و فعالان مذهبی تا حد توان از برادران و مظلومیتشان دفاع کرده بودند که ما از ایشان کمال تشکر و تقدیر را داریم. ما زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت کرد زندان رجایی شهر مسلمان و اهل سنت و شافعی مذهب و متبع قرآن و سنت پیامبر صلی الله علیه و سلم و دوستار تمام صحابه و همسران پیامبر و ائمه دین و دایتیم و ارادت خاصی نسبت به ائمه مذاهب اربعه (امام ابو حنیفه و مالک و شافعی و احمد) رحمهالله علیهم داریم، مردم و قوم خود را به سوی توحید و یکتا پرستی و عبادت خالصانه خداوند و عفت و پاک دامنی و صداقت و امانت و سخاوت و نماز و روزه و زکات و حج و دفاع از مظلوم و دفع ظلم و احترام به کبیر و مهر به صغیر و… دعوت کرده‌ایم؛ ظلم و ستم دینی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی حکومت به اهل سنت کرد و بلوچ و ترکمن و عرب و… را محکوم و برای مردم بیان کرده‌ایم.

سیستم امنیتی در تلاش است که زندانیان سیاسی مذهبی را به تندروی و غلو نسبت دهد، آیا فعالیت برای استرداد حقوق پایمال شده مردم مظلوم اهل سنت مخصوصا کرد و بلوچ تند رویست؟ آیا خواهان بودن شریعت اسلام و برپایی شعائر دین طبق مذهب اهل سنت در کمال امنیت و آرامش غلو و زیاده رویست؟ دوباره صفحات تاریخ ورق می‌خورد، چه کسی جواب گوی خون اندیشمندان اهل‌سنت است؟ چه کسی جوابگوی داغ مادران و همسران و فرزندان یتیم، مبلغان و مصلحان جامعه اهل سنت است؟ آیا ماموستا فاروق فرساد و ماموستا ناصر سبحانی و ملا محمد ربیعی و مولوی توحیدی و مولوی دامنی و مولوی ضیایی و دکتر احمد صیاد و… تکفیری و غالی بودن؟

پس چرا مظلومانه شهیدشان کردند؟ آیا مردم مظلوم کردستان تندروند که از حقوق خود محرومند و مورد تبعیض قرار می‌گیرند یا اینکه با ترازو و پیمانه قوم شعیب این تقسیمات صورت می‌گیرد؟ خطاب به مردم اهل‌سنت اعلام می‌کنیم که این بار اطلاعات دسیسه ایی نرم و دنباله دار پلیدی را برای به گوشه راندنتان اختیار کرده، لذا بر دین و غیرت و شجاعت و مردانگی خود ثابت و هوشیار باشید چون دشمن در کمین غفلت شماست تا دوباره قلب خود را با خون جوانانتان شفا دهد.

با کمال تشکر از طرف زندانیان اهل سنت زندان رجای شهر

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید