خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  نامه جمعی از زندانیان اهل‌سنت رجایی شهر

نامه جمعی از زندانیان اهل‌سنت رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – ۵۴ تن از زندانیان اهل‌سنت زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای می‌نویسند: «آقای یونسی بابیان اینکه گروهی شیعه تندرو به مقدسات اهل سنت توهین می‌کنند مسبب و علت اصلی نا‌آرامی‌ها و عکس العمل مبلغان اهلسنت در دفاع از عقیده خود را معرفی می‌کند تا بار دیگر مظلومیت اهلسنت و بالاخص زندانیان اینبار از زبان یکی ازمسولان بلندپایه حکومت برای مردم روشن گردد.»

ادامه این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته را در زیر می‌خوانید:

بنام خداوند بخشنده و مهربان

باگذشت زمان صحت اظهارات مازندانیان اهل سنت ومحکومین به اعدام بیشتربرای ملت ایران وبخصوص اهلسنت روشن می‌گردد. آقای یونسی دستیار ویژه ریس جمهور دراموراقلیتهای دینی ومذهبی دراظهاراتی بصراحت اذعان می‌کند که گروهی شیعه تندرو توان تحمل اهلسنت راندارند….. وبااین گفته ایشان پرده ازحقایقی که سالهاست مامبلغان اهلسنت با آن روبروهستیم برمیدارد حقایقی که باشهادت یکی ازاهالی خصوصی حکومت نشان می‌دهد که چطور ما مبلغان وجوانان اهلسنت بابهانه‌های واهی سلفیگری و وهابیت اعدام شده‌ایم و مو‌هایمان درزندان‌ها سفیدمیگردد و چگونه باصدور احکام اعدام خانواده‌هایمان ازهم می‌پاشد و در تاریکیهای ظلم و جهل وتندروی برخی گروههایی که تحمل وجود اهلسنت را ندارند نابود می‌شویم و چگونه مازندانیان مجبورشده‌ایم برای اینکه صدای مظلومیتمان رابه گوش مردم برسانیم هر خطری را باجان خریده‌ایم از اعتصابهای طولانی مدت و عوارض جبران ناپذیر آن برروح و جسممان گرفته تا مصاحبه‌های صوتی و تصویری وسفرهای خانواده‌های مظلوم ما به تهران و حتی تصادف خانواده یکی از ما هنگام بازگشت و بستری شدن پدر و مادر و خواهران دربیمارستان و تهدیدات وزارت اطلاعات و شکنجه و حبس انفرادی زندانیان و خطرات دیگری که هرکدام بحثی جداگانه می‌طلبد.

آقای یونسی بابیان اینکه گروهی شیعه تندرو به مقدسات اهل سنت توهین می‌کنند مسبب و علت اصلی نا‌آرامی‌ها و عکس العمل مبلغان اهلسنت در دفاع از عقیده خود را معرفی می‌کند تا بار دیگر مظلومیت اهلسنت و بالاخص زندانیان اینبار از زبان یکی ازمسولان بلندپایه حکومت برای مردم روشن گردد.

ایشان درجملاتی منصفانه به طور غیر مستقیم بربیگناهی ما، زندانیان اهل سنت اشاره می‌کند که چگونه قربانی دیدگاه تنگ نظرانه و ضد سنی جریانهای تندرو شیعی درداخل دستگاه حکومت گشته‌ایم.

آقای یونسی که خود زمانی ریاست وزارت اطلاعات را برعهده داشته است به خوبی با جهت‌گیریهای خصمانه و افراطی لابی‌های درون وزارت اطلاعات درمورد اهلسنت ومبلغان آن آشناست و کلام ایشان نیز موید همین مساله است و باتردید می‌توان گفت که درنگاهی خوشبینانه تجدیدنظر در نحوه برخورد با اهلسنت و بخصوص زندانیان و تسهیل پرونده ایشان دور از ذهن نیست که امیدواریم سخنان آقای یونسی مقدمه‌ای برای لغو حکم اعدام مبلغان اهلسنت کشورباشد….

اما واقعیت اینست که تازمانیکه لابی‌های افراطی و ضد سنی در دستگاههای قضایی و امنیتی پستهای کلیدی را دراختیار داشته باشند و اجازه سخن به گروههای معتدل راندهند شرایط و وضعیت اهلسنت کشور بیش ازپیش باوخامت روبرو خواهدشد و امنیت در این مناطق نیز باچالش همیشگی روبروست.

در پایان بار دیگر از تمام انسانهای حقیقت‌گو وحامیان زندانیان تشکر و قدردانی می‌کنیم و ازتمام نهاد‌ها و گروههای حقوق بشری می‌خواهیم که به حمایت خود از زندانیان مظلوم ادامه دهند.

باتشکر زندانیان عقیدتی و سیاسی زندان رجای‌شهر

وریا قادری

پوریا محمدی

عمرشریفی‌پور

عبدالرحمان فتاحی

احمد عبداللهی

حامد احمدی

فرزاد هنرجو

فرشید ناصری

عبدالجبارحسنی

برهان احمدیان

احمد نصیری

ادریس نعمتی

جمشید دهقانی

جهانگیر دهقانی

یاسر شریفی

تیمور نادریزاده

حسین امینی

علی کرمی

جمال سلیمانی

حسام محمدی

محمد برایی

سوران علیپور

عبدالرحمان سنگانی

محمد برقی

کریکا روالی

علی فوادیوسفی

عرفان نادریزاده

کیوان مومنی فرد

یاسر شریفی‌پور

پرویز عثمانی

کمال ملایی

بهمن رحیمی

یاور رحیمی

عالم برماشتی

هیمن محمودتختی

فخرالدین وفاعایلی

فواد رضازاده

فرزاد شاه‌نظری

یاسین احمدی

یوسف محمدی

انور خضری

فرهاد سلیمی

ایوب کرمی

منصور شه‌بخش

افشین انتظاری

شاهو ابراهیمی

داوود عبداللهی

خسرو بشارت

کامران شیخه

قاسم ابسته

عبدالله خسروزاده

حسین جوادی

امید محمدی

رامین کرمی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید