خانه  > سایر گروهها  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه بیستم تیرماه، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگری در شهرستان پاکدشت در مقابل ساختمان اتحادیه تعاونی این شهرستان و شماری از حواله داران شرکت مدیران خودرو، برای دومین روز متوالی در تهران با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین، گروهی از شهروندان روستای اسفیدان در بجنورد در اعتراض به کمبود و قطع آب آشامیدنی در این روستا دست به تجمع زدند. از سوی دیگر، جمعی از متقاضیان طرح ملی مسکن در شهرکرد از روز سه شنبه نوزدهم تیرماه در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواستشان در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری چادر زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه بیستم تیر ۱۴۰۳، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگری در شهرستان پاکدشت در مقابل ساختمان اتحادیه تعاونی این شهرستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، حدود ۴ هزار عضو یک تعاونی مسکن کارگری در شهرستان پاکدشت، نزدیک به ۱۹ سال است که در انتظار صدور مجوز زمین‌های خود در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند. معترضان اظهار داشتند که از سال ۸۴ زمین‌هایی در شهرک امیرالمومنین خریداری کرده‌اند اما تاکنون هیچ مجوزی صادر نشده است.

در این گزارش آمده است؛ در سال ۱۳۸۴، اتحادیه تعاونی‌های مسکن کارگری پاکدشت برای خانه‌دار کردن کارگران و اقشار ضعیف جامعه، زمین‌هایی را خریداری کرده و میان پانزده تعاونی اتحادیه تقسیم کرده است. اما وزارت راه و شهرسازی این زمین‌ها را موات اعلام کرد که موجب شد کارگران و خریداران زمین‌ها به مدت ۱۹ سال در انتظار باقی بمانند.

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت مدیران خودرو در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه بیستم تیرماه، جمعی از حواله داران شرکت مدیران خودرو، برای دومین روز متوالی در تهران دست به تجمع زدند.

 معترضین با در دست داشتن پلاکارهای اعتراضی ابتدا در مقابل ساختمان سازمان بازرسی کل کشور و سپس در مقابل ساختمان سازمان حمایت از مصرف کنندگان در تهران خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

بر اساس این گزارش، مبلغ حواله خرید خودرو به طور کامل توسط این افراد پرداخت شده است اما این شرکت، مجدداً درخواست پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان از آنان دارد و نیز هشدار داده اند که در صورت عدم پرداخت، قرارداد فسخ میشود.

معترضین با در دست داشتن بنرهایی خواستار برخورد با شرکت مدیران خودرو و بازگرداندن مبالغ اضافی و غیرقانونی اخذ شده توسط این شرکت شدند. آنها روز گذشته نیز در مقابل ساختمان اداره کل تعزیرات حکومتی در تهران دست به تجمع زده بودند.

بر اساس مصوبه ۵۹۴ امسال شورای رقابت که ۲۱ مرداد ماه به تصویب رسید، اجرای مصوبات این شورا درباره قیمت خودروهای مونتاژی از ۱۱ بهمن ماه سال گذشته لازم‌ الاجرا اعلام شد؛ به همین دلیل حواله داران خواستار دریافت مبالغ اضافی و غیر قانونی که توسط این شرکت از خریداران صورت گرفته بود، شدند.

تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن ملی در شهرکرد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، جمعی از متقاضیان طرح ملی مسکن در شهرکرد از روز سه شنبه نوزدهم تیرماه تا امروز چهارشنبه بیستم تیرماه، در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری چادر زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم واگذاری زمین‌ و رسیدگی نشدن به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی شهروندان روستای اسفیدان بجنورد

به گزارش هرانا، گروهی از شهروندان ساکن روستای اسفیدان بجنورد، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در این روستا، دست به تجمع زدند.

تجمع اعتراضی این شهروندان به دلیل کمبود و قطع آب آشامیدنی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید