خانه  > اعدام  >  دو زندانی در زندان گرگان اعدام شدند/ صدور حکم اعدام برای دو متهم

دو زندانی در زندان گرگان اعدام شدند/ صدور حکم اعدام برای دو متهم

خبرگزاری هرانا – حکم دو زندانی که پیشتر در پرونده ای مشترک از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان گرگان به اجرا درآمد. همچنین دو متهم در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهامات تجاوز و قتل توسط دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه یکشنبه هفدهم تیر ۱۴۰۳، دو زندانی در زندان گرگان اعدام شدند.

هویت این زندانیان، “مصطفی حسینی، چهل و یک ساله و حاتم شهیدی، سی و هشت ساله شهروندان اهل نظرآباد کرج” گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، مصطفی حسینی و حاتم شهیدی سه سال پیش در یک پرونده مشترک از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این دو زندانی توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

برای یک متهم در تهران حکم اعدام صادر شد

به گزارش رکنا، یک متهم در تهران از بابت اتهام تجاوز به یک دختر نوجوان به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، در خردادماه سال ۱۳۹۸، دختری شانزده ساله با نام آریانا با مراجعه به اداره پلیس اظهار کرد که به همراه دوستش از مقابل مدرسه شان در ورامین ربوده و در یک باغ مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: از طریق اینستاگرام با پسری نوزده ساله به نام رضا آشنا شدم. او به من ابراز علاقه کرد و گفت که قصد ازدواج دارد. من که قصد ازدواج نداشتم به اصرار رضا یکی از دوستانم را با نام فرناز به او معرفی کردم. یک روز صبح رضا به همراه دوستش فرهاد در مقابل مدرسه من و فرناز را به بهانه آشنایی با خانواده خود سوار ماشین کرده و به زور و تهدید ما را به باغی در قوچ حصار ورامین بردند.

به گفته آریانا، پس از انتقال ما به باغ رضا با دوست سی ساله خود با نام سهراب تماس گرفت و او نیز به آنجا آمد. سهراب من را به زور به دستشویی برد و آنجا من را مورد آزار جنسی قرار داد.

تحقیقات پلیس، منجر به شناسایی و بازداشت سه مرد جوان شد و پرونده آنها برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران رفت.

در روز برگزاری جلسه دادگاه رضا گفت: وقتی به باغ رفتیم من با دوستم سهراب تماس گرفتم تا او نیز بیاید اما فکر نمی کردم قصد آزار دختران جوان را داشته باشد. وقتی آریانا را به زور به دستشویی برد من توان مقابله با او را نداشتم.

فرهاد نیز گفت: من برای تفریح رفته بودم و به پیشنهاد رضا دو دختر را به باغ بردیم ولی من آنها را آزار ندادم.

سهراب نیز با ابراز پشیمانی گفت: همسرم به تازگی وضع حمل کرده و در خانه پدر زنم بود. مدتی بود در خانه تنها بودم که دوستم با من تماس گرفت و مرا به باغ دعوت کرد. وقتی به آنجا رفتم دو دختر نوجوان را دیدم وسوسه شدم. من با تهدید شوکر خراب آریانا را آزار دادم.

نهایتا پس از برگزاری جلسه دادگاه و اعترافات متهمان، سهراب که از بابت اتهامات تجاوز به عنف و زنای محصنه به دوبار اعدام محکوم شده بود، به دلیل ابراز پشیمانی و به خاطر اینکه تازه صاحب فرزندی شده بود از اتهام زنای محصنه تبرئه و به یکبار اعدام محکوم شد.

همچنین با رای صادره توسط شعبه قضایی مذکور، رضا و فرهاد نیز که با ادعای دوستی دو دختر را به باغ کشانده بودند هر کدام به ده سال زندان محکوم شدند.

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

به گزارش اعتماد، در پی اعلام یک درگیری منجر به قتل در یکی از خیابان های تهران، نیروهای پلیس به محل حادثه اعزام شدند. سپس مشخص شد که در این درگیری فردی به نام جاوید به قتل رسیده است. متهم که پویان نام داشت، پس از یک هفته بازداشت شد.

با تکمیل تحقیقات اولیه و صدور کیفرخواست، پرونده وی برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

متهم در جلسه دادگاه اظهار داشت: من پیک موتوری هستم و  با موتورم که تنها دارایی‌ام است کار می‌کنم تا مخارج زندگی خانواده‌ام را تامین کنم. آن روز در خیابان منتظر مسافر بودم، اما جاوید به من اعتراض کرد. او می‌گفت آنجا پاتوق اوست و حق ندارم مسافری را سوار موتورم کنم. سعی کردم او را آرام کنم. حتی گفتم کنار می‌ایستم تا اول او مسافرش را سوار کند، اما قبول نکرد. او که عصبانی بود فقط حرف خودش را می‌زد و می‌گفت آنجا پاتوق قدیمی اوست. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و او به سمتم حمله‌ور شد. من که ترسیده بودم چاقویی را که در جیب داشتم، بیرون آوردم. فکر می‌کردم ممکن است او با دیدن چاقو بترسد و مرا رها کند، اما به سمتم حمله کرد و نمی‌دانم چطور شد که چاقو به سینه‌اش برخورد کرد.

در پایان جلسه، قضات این متهم را بابت اتهام قتل به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید